Про це сьогодні пише оглядач Süddeutsche Zeitung Юліан Ганс. Він нагадує, що від СРСР Росія отримала найбільше з усіх пост-радянських республік. Спочатку в Кремлі сподівалися, що зможуть скористатися доходами від продажу енергоносіїв для того, щоб зміцнити економіку країни.
"Але вже з початком третього терміну Путіна стало зрозуміло, що він проґавив шанс модернізувати економіку і країну", - йдеться в статті.
Саме тому так сталося, що у Путіна не залишилося жодних інших важелів, щоб залишити Україну в сфері впливу Росії, окрім воєнного вторгнення. Оглядач пише, що до початку українсько-російського конфлікту економіка Росії показувала не дуже хороші результати з непривабливим бізнес-кліматом і постійним втручанням держави.
А після розв'язання війни справи стали зовсім погані. Інфляція зростає, рубль обвалюється через санкції Заходу і відтік капіталу. А тепер ще й нафта стала дешевою, в той час як від її ціни залежить наповнення половини бюджету Росії.
"Путін постійно стверджував, що він допоміг росіянам позбутися хаосу 90-х років з низькими цінами на енергоносії, високою інфляцією і слабким рублем. А тепер все це повернулося", - пише оглядач.
Кремль систематично нищив громадянське суспільство і нині не соромиться залякувати своїх громадян силами спецслужб.
"Але навіть не зважаючи на все це і дуже високий рейтинг Путіна, було б помилкою вважати, що режим в Росії стабільний", - йдеться в статті.
Оглядач нагадує, що повалення влади в Росії завжди відбувалося неочікувано. Пропаганда Кремля покликана компенсувати недовіру росіян до влади. Однак вона не гарантує на 100%, що в якийсь момент населеня не помітить обман.
В цей же час, повалення Путіна теж може призвести до ще більшого хаосу. Оскільки всі ліберальні і демократичні сили в Росії придушені і не здатні взяти важелі влади в свої руки.
Раніше президент Німеччини розкритикував спроби виправдати агресію Росії проти України. !zn