Аграрну академію очолить людина Іванющенка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
15 березня в Національній академії аграрних наук України відбудуться «перегони» за головний приз - президентство НААНУ.

У перемозі нині діючого президента НААНУ Михайла Зубця над Миколою Безуглим, першим заступником міністра аграрної політики і продовольства, донедавна- заступником самого М. Зубця, мало хто сумнівався.

Щоби стати президентом НААНУ, Миколі Безуглому за таємного голосування потрібно набрати дві третини голосів. Непросто, позаяк переважна більшість із 235 науковців, котрі опускатимуть бюлетені до скриньки, вбачають у Безуглому „диригента“ торгівлі ріллею. А точніше - „наукового“ супроводжувача консолідації українських сільгоспземель у руках кількох кланів.

Напередодні щорічних зборів, на яких раз на п’ять років обирають президента, Михайло Зубець подав у відставку. Для проформи, щоби не докоряли, що він тисне на президію і т.ін. Так було і в попередні рази: заява про відставку і… тихе-мирне переобрання на черговий термін.
Однак цього разу міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк зібрав у своєму кабінеті членів президії НААНУ на закрите засідання, де «протягли» рішення голосувати за Н. Безуглого. М. Зубець розцінив це як адміністративний тиск і прийняв рішення балотуватися на пост президента НААНУ.
У структурних підрозділах почали збирати підписи за М. Зубця, і він дістав підтримку у всіх відділеннях, тоді як кандидатуру М. Безуглого навіть не розглядали. А вже 9 березня М. Зубець заявив, що знімає свою кандидатуру.
За неофіційною інформацією, М. Зубець 8 березня провів зустріч з кимось із найвпливовіших людей в Україні. Найімовірніше, зачіпкою став саме будинок, який за головування М. Зубця став надбанням бізнес-структури з оточення Юлії Тимошенко.
Тим часом в активах Академії аграрних наук ще багато що залишилося - наприклад, «царська стежка» в Криму, не до кінця приватизований Нікітський ботанічний сад, унікальні виноградники. На півдорозі - процес відчуження близько 100 тис. гектарів найродючіших земель державних 38 наукових установ НААНУ і передачі їх, причому цілісним масивом, комерційній структурі - на 49 років. Задля цього в Академії аграрних наук створили навіть закритий альянс, який курирує один із віце-президентів.
І це лише перший етап - вилучити паї та сформувати банки землі. Наступний - вихід на вторинний ринок і продаж «земельних пакетів» багатим покупцям.
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Чопенка «Дербі в аграрній науці».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі