Адвокати назвали причину закриття "справи рюкзаків" проти сина і екс-заступника Авакова

Поділитися
Адвокати назвали причину закриття У справі "рюкзаків Авакова" залишився лише один підозрюваний (і це не Аваков-молодший) © oligarh.net
Відео, що стало відправною точкою розслідування, змонтоване, заявили захисники Чеботаря й Авакова-молодшого.

Адвокати сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника голови МВС Сергія Чеботаря розповіли про причини закриття кримінального провадження у межах справи про корупцію при закупівлі МВС тактичних рюкзаків (так звана "справа рюкзаків Авакова"). У четвер, 12 липня, Олександр Федур та Ігор Юдін дали прес-конференцію.

За словами захисників екс-фігурантів справи, у ній не було зібрано достатньо доказів вчинення ними кримінального правопорушення. А інкримінована Авакову-молодшому ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України є грубим порушенням, оскільки посадовою особою син голови МВС не є і майно, яке можна було б розтратити, у його відданні не перебувало.

Адвокати також повідомили про те, що відео, яке стало відправною точкою розслідування (на ньому чоловік, схожий на Олександра Авакова, обговорює з людиною, схожою на Сергія Чеботаря, постачання рюкзаків за завищеною ціною – ред.), є "монтажем і компіляцією", що підтверджується висновками експертиз.

А також наполягають на тому, що тендер на закупівлю тактичних рюкзаків є "законним і відповідає всім процедурам", що підтверджується "судовими рішеннями, які набрали чинності".

При цьому захисники Чеботаря й Авакова підтвердили факт того, що розслідування відносно підприємця Володимира Литвина триває – його фірма "виграла" тендер на поставку тактичних рюкзаків для міністерства.

На конференції у прес-центрі інформагентства ЛІГАБізнесІнформ захист колишніх фігурантів "справи рюкзаків" також назвав її політично вмотивованою та спрямованою на дискредитацію міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет. У грудні Солом'янський районний суд Києва повернув йому закордонний паспорт і дозволив зняти з електронний браслет. САП оскаржила відповідне рішення суду.

У лютому минулого року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі