Адвокат назвав звільнення обвинувачених у теракті в Харкові політичним і антизаконним актом

Поділитися
Адвокат назвав звільнення обвинувачених у теракті в Харкові політичним і антизаконним актом Те, що відбувається, - це насильство над Фемідою
Ніде в світі після оголошення вироку про довічне ув'язнення не відпускали обвинувачених "під особисті зобов'язання"

Представник потерпілих від теракту біля Палацу спорту адвокат Олег Головков в Харкові вважає політичним, а не правовим рішення суду про зміну запобіжного заходу обвинуваченим, які засуджені до довічного ув'язнення і тут же звільнені "зважаючи на виняткові обставини".

Ні для кого не секрет, що обвинувачені готуються до обміну полоненими з РФ. Вбивць Дані Дідика та ще трьох українців - фізика-дослідника Ігоря Толмачова, кадрового поліцейського Вадима Рибальченка і студента Миколи Мельничука звільняють від відповідальності. Підстав для обміну з іншою країною громадян України, які скоїли тяжкий злочин, немає, вважає Головков, а звільнення "під особисті зобов'язання" фактично скасовує вирок.

"Це найболючіша тема сьогоднішнього вироку і сторона потерпілих саме ті, хто був у залі (під час оголошення вироку - ІФ), не може погодитися з цим. Як з точки зору правової, так і з точки зору справедливості, саме права ... ми вважаємо це рішення політичним, жодним чином не пов'язаним з законом. Нагадаю, що жодного міжнародного договору, підписаного в нормандському форматі, Україна не має", - сказав Головков журналістам у суботу після оголошення вироку суду.

Він повідомив також, що сторона потерпілих вважає обґрунтованим вирок у частині визнання провини обвинувачених і присудження їм покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна, однак буде оскаржувати правомірність зміни запобіжного заходу.

"Ми будемо оскаржувати, ми будемо здійснювати відповідні дії процесуального реагування. Які саме, зараз я не можу анонсувати ... Якщо ми не знайдемо розуміння в національній системі правосуддя, будемо звертатися до міжнародної системи ... Ми вважаємо, що ці особи (обвинувачені - ІФ) не можуть підпадати під цей обмін. І ці особи не можуть звільнятися під будь-який запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Вони фактично звільнені від відбування покарання внаслідок цього обміну", - сказав Головков.

Як повідомлялося раніше, в суботу Фрунзенський райсуд Харкова визнав Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова винними у справі про теракт біля Палацу спорту і засудив усіх трьох до довічного ув'язнення та конфіскації всього належного їм майна. Суд також задовольнив клопотання прокурора, заявлене в рамках виконання мирного плану президента, про зміну запобіжного заходу до набуття вироком чинності з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Як зазначено в мотивувальній частині, суд змінив запобіжний захід "із урахуванням виняткових обставин".

22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. В результаті теракту загинули двоє людей (зокрема один із координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом ще двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст.258 Кримінального кодексу України (теракт). 26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітниками Служби безпеки України затримано трьох жителів області за підозрою в здійсненні теракту 22 лютого. Усім трьом оголошено підозру за ч.3 ст.258 (терористичний акт) і ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

22 квітня 2015 року обвинувальний акт був направлений до Фрунзенського райсуду Харкова.

26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох жителів області за підозрою в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

"У рамках "нормандського саміту" 9 грудня 2019 року в Парижі між Україною та РФ досягнуто домовленостей про обмін утримуваними особами за принципом "всіх на всіх" до 31 грудня цього року. З цією метою сторони домовилися про взаємне звільнення до кінця цього року осіб, підозрюваних, обвинувачуваних у вчиненні злочинів або засуджених і кримінальні провадження щодо яких перебувають у провадженні органів попереднього розслідування та суду. На жаль, я маю констатувати, що російська сторона серед інших до списку обмінюваних осіб принципово заявила Башликова, Дворнікова і Тетюцького... це ще раз підтверджує факт дій обвинувачених, спрямованих на розхитування ситуації в Україні", - пояснив Лимар.

Родичі загиблих унаслідок теракту та їхній представник, що були того дня у залі, вимагали засудити обвинувачених до довічного ув'язнення, але були категорично проти їх обміну.

Нагадаємо, під час Маршу єдності на честь вшанування пам'яті Небесної сотні у Харкові 22 лютого 2015 року прогримів вибух. На місці загинули дві людини, ще 11 отримали поранення. На наступний день після теракту в лікарні помер 15-річний підліток, у якого була відкрита черепно-мозкова травма і він перебував у комі. Ще через день помер 18-річний студент, який також отримав серйозні травми під час вибуху. Загальна кількість жертв теракту в Харкові таким чином становить чотири людини.

За попередніми даними, спрацював саморобний вибуховий пристрій, начинений обрізками арматури. Як повідомляється, пристрій було в целофановому пакеті, його заховали в снігу і нібито привели в дію дистанційно. В СБУ вважають, що за терактом стоїть Росія. У березні 2015 року суд заарештував Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцкого і Сергія Башликова.

За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст. 258 Кримінального кодексу України (теракт). 26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітниками Служби безпеки України затримано троє жителів області по підозрі в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру у ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.22 квітня 2015 року обвинувальний акт був направлений до Фрунзенського райсуду Харкова.

23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо про обмін домовилися лідери України, Німеччини, Франції та Росії. Як повідомили російські ЗМІ, обміняти утримуваних осіб планують 29 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі