Про це в своїй статті пише експерт Atlantic Council професор Школи Роджерса в університеті Рейрсона Даян Френсіс.
"Той факт, що призначили саме Волкера - це ознака, що нинішня адміністрація серйозно ставиться до України", - прокоментував колишній посол США в Україні Джон Хербст.
Одразу ж після саміта G20 у Гамбурзі Тіллерсон і Волкер вирушили в Київ, де зустрілися з президентом України Петром Порошенком. Тут Держсекретар заявив, що війну в Україні "спланували і влаштували з Москви". Ці прямі слова американського дипломата стали "музикою для українських вух". З дня перемоги Дональда Трампа ніхто не може напевне сказати, як новий президент США вчинить з російською агресією проти України.
Жорсткі висловлювання Тіллерсона і призначення Волкера, який має тісні зв'язки з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном, багато про що говорять.
Автор нагадує, що в найтемніші години України після того, як Росія вторглася на її територію, Волкер закликав до військової конфронтації з Москвою. В Washington Post 28 серпня 2014 року він писав: "Володимир Путін робить цинічну ставку, що він може вторгнутися в Україну за тиждень до саміта НАТО, і НАТО нічого не зробить для того, щоб його зупинити. Альняс повинен довести, що він помиляється".
"Попри гострі слова Брюсселя, Вашингтона, Лондона і Берліна, російський президент переконаний, що НАТО бракує бажання виступити проти його наміру розчленувати Україну. Відправляючи війська, танки, артилерію на українську територію, він дає зрозуміти: він готовий битися за Україну, а НАТО - ні", - писав Волкер.
Гірше те, що після вторгнення Путін погодився говорити, але зробив усе, щоб США і Велика Британія не брали участі в переговорах, попри те, що вони виступали гарантами українських кордонів, відповідно до Будапештського меморандуму. Натомість Росія сама обрала переговорників: Німеччину і Францію, які погодилися на беззубу угоду, до якої Москва досі ставиться зі зневагою.
Ще одним доказом того, до Держдепартмент США зайняв жорстку позицію до Росії, стала заява прес-секретаря відомства Гізер Науерт: "Ми переконані, що так звані бойовики в Донбасі користуються підтримкою Росії, фінансуються Росією і вони відповідальні за смерті українців".
"Нарешті, після трьох років вбивств і каліцтв Путін може зіштовхнутися з опором. Мінські угоди були приречені від початку. Але навіть якщо вони відродяться, президент Франції Еммануель Макрон буде брати участь в переговорах щодо них, а він - один з лідерів, які відкрито критикують Путіна за війну в Україні і кібератаки", - йдеться в статті.
Автор додає, що дипломати, вірогідно, поставили собі за ціль кінець конфлікту в Донбасі. Але насправді їхньою метою повинно стати виведення військ Росії з України, виплата репарацій, а також українське членство в НАТО, щоб конфлікт більше ніколи не повторився.
Нагадаємо, у неділю, 9 липня, державний секретар США Рекс Тіллерсон і спеціальний представник США по Україні Курт Волкер відвідали Київ.
За підсумками зустрічі Петро Порошенко повідомив про те, що сподівається на допомогу США у врегулюванні ситуації в Донбасі. "Розраховую, що багатий досвід новопризначеного спеціального представника з питань України Курта Волкера і рішучість пана Тіллерсона дозволять нарешті змусити Москву вийти на стійкий шлях мирного врегулювання", - підкреслив він під час спільного брифінгу з держсекретарем США.