Абромавічус "розчарований" країнами ЄС, які демонструють прихильність до Росії

Поділитися
Абромавічус Абромавічус вважає, що Росія загрожує всій Європі. Ілюстрація
Український міністр вважає російський реваншизм загрозою для всієї Європи.

Міністр економіки України Айварас Абромавічус заявив, що з тривогою спостерігає за зростанням протиріч в ЄС у спільній позиції щодо агресивної Росії. Про це він сказав під час інтерв'ю німецькому виданню Tagesspiegel на фоні візиту грецького прем'єр-міністра Алексіса Ціпраса в Москву.

"В нашій країні викрадають, б'ють і катують, люди гинуть за те, що вони повстали заради європейських цінностей. Тому я відчуваю розчарування, коли бачу, як деякі країни ставлять короткострокову економічну вигоду вище, ніж людські життя", - сказав Абромавічус.

Він додав, що Україна на сьогодні дійсно воює не лише за своє виживання і цілісність, а й за збереження безпеки на всьому європейському континенті.

"Росія нав'язала нам конфлікт, в якому вже загинули 6 тисяч людей, а ще 15 тисяч були поранені. Росія змінила європейські кордони і тим самим поставила під загрозу безпеку всього регіону. Я розумію, що й інші речі відбуваються в світі. Але Україна бореться не лише за власне виживання і територію, але і за стабільність всього континенту", - сказав український міністр економіки.

На запитання про те, як він бачить економічний розвиток України в той час, коли ВВП країни лише за минулий рік скоротився на 6,8%, Абромавічус відповів, що перед усім Київ розраховує на дохід від агросектору.

"Україна була і лишається житницею Європи. Донедавна ми були 7-м експортером пшениці в світі, але оскільки частина наших сільськогосподарських угідь тимчасово окуповані, Україна опустилася на 10-те місце", - сказав міністр, додавши, що цього року Україна очікує багатий врожай на рівні 100 мільйонів тонн пшениці.

На зауваження журналістів, що сільське господарство – сумнівний гарант стабільного розвитку країни, Абромавічус додав, що Київ збирається зміцнитися і в інших галузях. Але на це знадобиться час.

"В України хороші шанси створити ІТ-кластер на своїй території. Враховуючи низьку вартість праці і наявність інфраструктури, в нас є велика перевага на рику", - сказав міністр.

В цей же час, видання Financial Times повідомляло, що український корпоративний сектор повністю відрізаний від міжнародних ринків капіталу. Облігації, випущені деякими з найбільших в країні компаніями, як і раніше торгуються на рівні меншому, ніж половина їх номінальної вартості.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі