Питання проведення виборів – це формат тиску на Україну, оскільки досі залишається незрозумілим, як вони мають проходити в зоні бойових дій чи на приклад на окупованих територіях, і як їх провести легітимно, заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції 23 лютого.
«Як буде це проходити? Як будуть голосувати військові? Як будуть голосувати люди за кордоном? У Харківській, Сумській областях? Як можна визнати вибори, на яких не буде голосувати половина населення?», - заявив президент.
Зеленський підкреслив, що насамперед Україні потрібні демократичні вибори, які потім визнають. Він зазначив, що навіть якщо закрити очі на те, що такі вибори поза українським законодавством, все одно не зрозуміло, як люди мають голосувати на фронті.
«Що буде з Куп’янськом, якщо звідти відбувається евакуація людей? А що будуть робити люди за кордоном? Як підготувати інфраструктуру? А де спостерігачі, вони приїдуть на фронт? Яка кількість їх приїде в Сумську, Харківську область? А в Покровськ хочуть спостерігачі? Як можна визнати вибори, на яких не буде голосувати половина населення, бо просто не зможе?», - зазначив він.
Що ж стосується відміни військового стану для проведення таких виборів, то тоді чимало військових можуть залишити армію і тоді вибори будуть уже нікому не потрібні.
«Вся ця історія із інформацією, із меседжами, яка йде звідкись. І на жаль нашим партнерам розказують якісь балачки. Я вважаю, що це дезінформація», - резюмував Зеленський.
Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має провести вибори, якщо хоче мати місце за столом переговорів. Він додав, що Зеленський має лише 4% підтримки серед українців.
Водночас, згідно з опитуванням КМІС, проведеним 4-9 лютого 2025 року 57% українців довіряють президенту України Володимиру Зеленському. 37% повідомили, що не довіряють, та 6% заявили, що їм важко визначитись.
У статті "Як Зеленському помиритися з Трампом. Три важливих моменти" Надзвичайний та Повноважний Посол України, Голова ГО "Центр нових рішень" Костянтин Єлісєєв аналізував останні інциденти між Зеленським і Трампом і пояснює, чому нині важливо уникнути помилок у зовнішній політиці й відновити довіру між Києвом і Вашингтоном та як країна повинна реагувати на кризу на найвищому рівні, щоб уникнути фатальних помилок у дипломатії.