Про це в неділю польським ЗМІ заявив радник президента Томаш Наленч.
Він назвав «бездушним» вчинком заміну росіянами таблички з написом на камені, що встановлений на місці падіння польського літака, відзначивши, що на сьогодні ще не визначено місце, куди обидва президенти будуть покладати квіти.
«Я не уявляю собі, щоб два президента, будучи в Катині, не з'явилися на місці авіакатастрофи і не вшанували пам'ять жертв», - додав він.
Т. Наленч також висловив думку, що табличку на камені замінили без вказівки Кремля.
Сьогодні представники найбільшої опозиційної партії «Право і справедливість» заявили, що очікують скасування візиту Б. Коморовського до Росії через інцидент із заміною таблички.
Нагадаємо, що заходи з нагоди першої річниці Смоленської трагедії, які пройшли вчора в Смоленську, почалися зі скандалу. Виявилося, що росіяни без відома поляків замінили табличку на меморіальному камені на місці катастрофи.
Раніше в написі вказувалася, що делегація прямувала на заходи у зв'язку «з 70-ю річницею радянського злочину - людиновбивства у Катинському лісі над полоненими офіцерами війська польського у 1940 році».
«Пам'яті 96 поляків на чолі з президентом Польщі Лехом Качиньським, які 10 квітня 2010 загинули в авіакатастрофі під Смоленськом», - написано зараз на меморіальній таблиці.
Родичі жертв назвали дії росіян «приниженням поляків», а МЗС Польщі заявив, що глава держави не буде покладати квіти під замінену табличку під час візиту до Смоленська 11 квітня.
Ту-154 Леха Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Глава держави, його дружина Марія і особи, що їх супроводжували, направлялися в Катинь для участі в траурних заходах на місці масового поховання польських офіцерів, розстріляних у 1940 році. Всього в катастрофі загинуло 96 людей. Нещодавно Польща продовжила слідство в справі про катастрофу до 10 жовтня 2011 року.
Катиньський розстріл - масові страти польських громадян (в основному, полонених офіцерів польської армії), здійснені навесні 1940 року співробітниками НКВС СРСР. Як свідчать опубліковані в 1992 році документи, розстріли проводилися за рішенням особливої трійки НКВС СРСР, відповідно до постанови Політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня 1940 року. Згідно з оприлюдненими архівними документами, всього було розстріляно 21 857 польських ув'язнених.
Спочатку «Катиньський розстрілом» називали страти польських офіцерів у Катинському лісі (Смоленська область) біля Катині, проте після знаходження інших масових поховань польських громадян, а також радянських архівних документів, що свідчать про розстріли, терміни «Катиньський розстріл» і «Катинський злочин» стали вживати по відношенню до проведених у квітні-травні 1940 року розстрілів польських громадян, яких утримували в різних таборах і в'язницях НКВС СРСР.
За матеріалами УНІАН