37% українців добре оцінили роботу Зеленського за перший рік президентства – опитування

Поділитися
37% українців добре оцінили роботу Зеленського за перший рік президентства – опитування
Майже для 40% громадян нова влада нічим не відрізняється від попередньої.

Більшість українців, а саме 37%, оцінили діяльність Володимира Зеленського протягом першого року президентства “добре” або “дуже добре”, йдеться в результатах опитування, проведеного “Центром Разумкова”. Ще 34% громадян оцінили його діяльність при владі на три бали - “не погано” і “не добре”. При цьому 28% опитаних оцінили діяльність Зеленського як “досить погано” або “дуже погано”. 

При цьому у квітні 50% громадян вважали, що президент захищає загальнонаціональні інтереси. Ще 33% зазначили, що на їхню думку Зеленський захищає власні інтереси та свого політичного оточення. 

Окрім того, 38% опитаних вважають чинну владу кращою за попередню. Думки про те, що нинішня влада нічим не відрізняється від попередників, притримуються 39% громадян. Ще 16% респондентів заявили про те, що чинна влада гірша за минула. 

Водночас 63% громадян вважають, що влада намагається покращити ситуацію в Україні, але їй у більшості випадків не вдається це зробити. Ще 25% опитаних зазначили, що влада лише «імітує зусилля», а 9%  респондентів вважають, що дії влади є вдалими. 

Також 42% громадян вказали на те, що ситуація в Україні за останній рік погіршилася. Для 33% опитаних ситуація в державі не змінилася. Думки про те, що ситуація в Україні за останній рік покращилася, притримуються 15% респондентів. 

При цьому на думку 57% найчастіше говорили про погіршення ситуації з рівнем цін та тарифів, ще 50% - з економічним становищем країни. В інших сферах абсолютна чи відносна більшість респондентів вказують на відсутність істотних змін протягом останнього року. 

Окрім того, відсутність змін респонденти зазначають у: 

- рівні свободи слова 60%; 

- рівні демократії — 59%; 

- пенсійному забезпеченні — 57%; 

- оплаті праці — 56%; 

- рівні добробуту родини — 52%; 

- дотриманні законності державними службовцями — 51%; 

- ставленні влади до громадян — 49%; 

- охороні здоров’я — 43%; 

- міжнародному іміджі України — 36%.  

На покращення ситуації вказує невелика частина респондентів при оцінюванні всіх сфер (від 7% стосовно зміни економічного становища країни до 21% при оцінці зміни міжнародного іміджу України). 

Також респонденти оцінили виконання Зеленським передвиборних обіцянок. Згідно з результатами опитування, повністю невиконаними вважають такі обіцянки: 

- відсторонення олігархів від впливу на політику - 71,5%; 

- створення нових робочих місць - 70%; 

- встановлення миру на Сході України - 63%; 

- боротьби з корупцією - 62%; 

- запровадження реального народовладдя, у тому числі й через референдум - 62%; 

- зниження комунальних тарифів - 56%;  

- детінізація економіки, легалізація доходів - 54%; 

- підвищення пенсій - 53%; 

- забезпечення лікарень і шкіл фінансуванням і сучасним обладнанням - 50%; 

- підвищення зарплат педагогів та медиків - 47%; 

-  недопущення ущемлення бізнесу правоохоронцями - 46%. 

При цьому 52% опитаних вважають, що частково виконана обіцянка щодо оновлення влади. Ще 15% кажуть, що її виконали повністю. Ще 47% вважають, що частково виконали обіцянку про створення «Держави у смартфоні» — забезпечення комунікації громадян із державними структурами через Інтернет. Думки про те, що цю обіцянку виконали повністю, притримуються 13% опитаних. 

Стосовно обіцянки будівництва доріг за європейськими стандартами, то 46% відповідають, що вона зовсім не виконана, а 44% - частково або повністю виконана (44%). 

Лише 3,5% опитаних вважають, що за період свого перебування на посаді президента Володимир Зеленський повністю виконає свої передвиборні обіцянки, 33% дотримуються думки, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 31% — виконає меншу частину, 25% — практично не виконає. 

Результати дослідження, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. В рамках дослідження допитали 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім жителів окупованого Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі