84 депутати обласних рад із 377 тих, хто прийшов від БПП, - колишні члени ПР, що становить без малого чверть (22%) президентського депутатського корпусу в регіонах. Крім того, 17 народних депутатів із 139 від БПП - також вихідці із ПР, йдеться у статті Олега Бондара для DT.UA.
"Використовуючи поствиборну статистику, спробуємо оцінити масштаб явища, ступінь інтеграції "статистичних" поплічників Януковича в пропрезидентську політичну силу.Розглянемо карти. Відразу уточнимо: спираємося на інформацію з 20 областей, тому що (з об'єктивних причин) дані по Донецькій і Луганській областях відсутні, а ще в трьох областях - Львівській, Івано-Франківській та Волинській - колишніх регіоналів у списках БПП не виявлено", - йдеться у статті.
"Якщо спробувати позначити точки найщільнішого співробітництва нової влади з представниками старої, то п'ятірку лідерів очолили Дніпропетровська та Одеська області, де половина депутатів БПП в облрадах - колишні регіонали: 7 із 14 і 11 із 22 депутатів відповідно. У світлі цієї статистики можна перейнятися запитанням, хто більше влаштовував Банкову в кріслі мера Дніпропетровська - ставленик Коломойського Філатов чи екс-регіонал Вілкул? Як, утім, і в Одесі,де центральна влада не надто сприяла просуванню в мери Саші Боровика з формально пропрезидентської команди Саакашвілі та, м'яко кажучи, не надто заважала перемозі чинного градоначальника Геннадія Труханова, колишнього нардепа від ПР і екс-глави фракції Партії регіонів в Одеській міськраді", - наголошує автор.
"Рясна" присутність колишніх регіоналів спостерігається і в Черкаській обласній раді (38%, 7 депутатів із 18), Харківській (30%, 6 із 20) Хмельницькій (29%, 5 із 17) і Чернігівській (25%, 3 із 12).
"Як бачимо, вчорашні використовували партію влади як "кришу" для повернення у владу не тільки на Сході", - пише Бондар.
"Станом на кінець січня поточного року до керівництва міських, районних і обласних рад обрано 260 депутатів від БПП. З них 55 (21%) - колишні регіонали, які пройшли під прапором президентського блоку. Це означає, що сьогодні кожний п'ятий місцевий керівник від БПП - екс-регіонал. Як тут знову не процитувати Петра Олексійовича: "Нові обличчя, нові люди - це те, що зараз характеризує нашу країну…", - йдеться у статті.
Нагадаємо, депутат "Блоку Петра Порошенка" і кандидат від фракції на посаду міністра охорони здоров'я Олексій Гончаренко змінив біографію на своєму сайті, видаливши звідти інформацію про членство у "Партії регіонів" та участь в її діяльності.
Детальніше про колишніх регіоналів у лавах БПП читайте у статті "Казус президента" Олега Бондара у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".