20 країн закликали Австрію не допускати Росію на Парламентську асамблею ОБСЄ

Поділитися
20 країн закликали Австрію не допускати Росію на Парламентську асамблею ОБСЄ © oscepa.org
У Відні наголошують, що "не можуть інакше".

Парламентарі 20 країн закликали Австрію не допустити російських делегатів до зустрічі найбільшого органу безпеки світу  — Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) — в лютому, в день річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це йдеться у відповідному листі, повідомляє AFP. В МЗС країни підтвердили його отримання.

Члени національних парламентів 15 країн ЄС, а також Канади, Грузії, Ісландії, Великої Британії та України виступили проти участі Росії в зустрічі, закликаючи Австрію заборонити в'їзд їхній делегації.

У листі, надісланому уряду Австрії, вони заявили, що Росія використає зустріч, щоб «посіяти дезінформацію, фейкові новини та мову ненависті».

«Участь російських парламентаріїв у Віденській сесії... буде розцінена в Росії як її непряма легітимізація і повернення до «бізнесу, як зазвичай». Росія вважатиме, що вона може досягти своїх військових цілей без ризику остракізму, ізоляції та міжнародних санкцій», – наголошують парламентарі.

Підписанти також нагадали, що торік Велика Британія та Польща заблокували участь російських делегатів у парламентських засіданнях ОБСЄ в двох країнах.

Посол України в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк у заяві, надісланій виданню, заявив, що Росію слід позбавити «можливості влаштувати велике пропагандистське шоу».

У МЗС Австрії, в свою чергу, наголосили , що країна згідно з міжнародним правом зобов’язана надати в’їзд делегатам усіх держав-учасниць ОБСЄ.

«Це не  запрошення від імені Австрії, це офіційне засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ. Санкції ЄС передбачають виключення із заборони на в'їзд саме для таких випадків», — заявили в дипвідомстві.

Представниця МЗС додала, що відвідини країни дозволено «виключно з метою відвідування засідання». 

Як повідомлялось, практично усі члени російської делегації перебувають під санкціями, серед них такі одіозні політики, як Пьотр Толстой та Лєонід Слуцкій.

У день засідання Парламентської Асамблеї буквально за кілька метрів від місця її проведення, в імператорській резиденції Гофбург, розпочнеться традиційний академічний бал  проросійської партії FPÖ, участь в якому, ймовірно, візьмуть і представники Росії.

Парламентська асамблея ОБСЄ складається з членів парламентів країн, які підписали Гельсінкський Заключний акт (1975) і Паризьку хартію для нової Європи (1990), а також є членами ОБСЄ. Україна стала її повноправним членом у 1992 році. Членами ОБСЄ є 57 держав. Загальна чисельність депутатського корпусу ПАОБСЄ – 323 парламентарі. Україна має в Асамблеї вісім місць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі