У неділю, 15 грудня, до Києва приїдуть двоє американських сенаторів - республіканець Джон Маккейн і демократ Кріс Мерфі. Про це повідомили спікери обох сенаторів.
"Сенатор Маккейн їде до Києва, щоб зустрітися з представниками влади, лідерами опозиції і громадянського суспільства, які працюють над тим, щоб визначити майбутнє своєї країни", - повідомив представник пана Маккейна Брайан Роджерс.
Маккейна вважають голосом республіканців з питань закордонної політики. У 2008 році він був кандидатом від республіканців на виборах президента США, програвши Бараку Обамі. А демократ Мерфі є головою підкомітету Сенату з європейських питань.
у неділю В столиці пройдуть дві масові акції протесту - Народне віче опозиції і акція на підтримку курсу президента Віктора Януковича. Президент у п'ятницю оголосив мораторій на застосування сили до мітингувальників, але опозиція каже, що в це не вірить. Крім того, опозиція попереджає про можливі провокації у цей день.
Держдепартамент США у п'ятницю попередив, що буде пильно стежити за ситуацією в Києві на вихідних, і закликав українську владу утриматися від застосування сили проти мирних протестувальників, а також висловив розчарування, що круглий стіл між владою і опозицією був "непродуктивним". "Ми розчаровані, що дискусії, які почалися ... між президентом і опозицією були явно непродуктивними. Тому ми, звичайно, будемо спостерігати за подіями кількох наступних днів", - заявила прес-секретар Державного департаменту Марі Харф.
Група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій представили проект резолюції, закликає до "мирного і демократичного врегулювання" української кризи.
"Українці вийшли на вулиці тому, що знають, що уряд продав їх за короткострокову грошову допомогу від Росії, і вони справедливо переживають про довгострокові економічні наслідки для економіки України", - йдеться в заяві сенаторів, які підготували проект резолюції по Україні.
Якщо Сенат проголосує за цей документ, адміністрація президента Обами і Конгрес США повинні будуть розглянути питання про санкції стосовно осіб, відповідальних за насильство проти мирних демонстрантів. Зокрема, мова йде про заборону в'їзду в США і заморожування активів.
"У резолюції чітко зазначено, що подальше насильство з боку уряду буде мати наслідки для наших двосторонніх відносин", - йдеться в заяві авторів проекту.
Крім того, в п'ятницю група сенаторів представили проект резолюції, в якому закликали уряд США розглянути питання про санкції щодо українських чиновників у разі подальшого насильства щодо мирних демонстрантів. !zn
Читайте також:
Американський сенатор Маккейн закликав Обаму розширити підтримку України
США розглядають застосування санкцій до представників української влади
Заяви США по Україні викликали у Росії острах
Євросоюз ще не вирішив, чи будуть санкції проти української влади за розгін Евромайдана