Міністри закордонних справ 13 країн-членів Європейського Союзу закликали Європейську комісію поділитися вакцинами від коронавірусу з Балканськими країнами та Україною, щоб допомогти їм впоратися з пандемією.
Зі спільною заявою виступили очільники МЗС Болгарії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини та Швеції, повідомляє Reuters.
Вони підкреслили, що в ЄС не буде в безпеці, поки на його кордонах бушує пандемія COVID-19.
«Ми підтримуємо зусилля та ініціативи держав-членів та Європейської комісії з передачі вакцин найближчих сусідів ЄС, таким як країни Західних Балкан», - йдеться в листі.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс окремо відзначив, що борг спільноти - «протягнути руку допомоги партнерам ЄС на сході, Західних Балканах і в інших регіонах».
В Європейській комісії заявили, що отримали лист і готують відповідь. Брюссель запевнив, що шукає способи допомогти Балканським країнам і іншим сусідам, включаючи Україну і Грузію.
Нагадаємо, сьогодні в держпідприємстві "Медичні закупівлі України" (Медзакупкі, МОЗ) заявили, що Україна в минулому році не змогла законтрактувати вакцини від коронавірусу провідних виробників через те, що Міністерство охорони здоров'я акумулював всі переговори про закупівлю вакцин.
Раніше в державному підприємстві «Медичні закупівлі України» повідомили про затягування зі сторони Міністерства охорони здоров’я розгляду пропозицій від різних виробників щодо купівлі антикоронавірусної вакцини. В ДП зазначили, що одна з компаній може відмовитися від подальших перемовин, якщо рішення не буде ухвалене найближчим часом.
Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, про підписання договору з якої стало відомо 30 грудня. Йдеться про 1 913 316 доз, поставки почнуться протягом 30 днів після реєстрації вакцини - препарат знаходиться на третій стадії клінічних випробувань.
Ще 1,2 млн доз Україна отримає в рамках європейської ініціативи COVAX, поставки почнуться в березні.
24 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Кампанію планують проводити в п'ять етапів, в першу хвилю вакцинують медперсонал стаціонарів для лікування пацієнтів з ковід, військових в зоні ООС на сході країни і людей похилого віку в інтернатах і будинках для людей похилого віку.