12 країн, серед яких Китай і Бразилія, у спільній заяві застерегли від застосування ядерної зброї на тлі нових погроз Путіна

Поділитися
12 країн, серед яких Китай і Бразилія, у спільній заяві застерегли від застосування ядерної зброї на тлі нових погроз Путіна © depositphotos/Victority
Серед підписантів також Туреччина, ПАР, Єгипет та інші.

У п'ятницю, 27 вересня, 12 країн виступили зі спільним закликом проти застосування ядерної зброї, ледь завуальовано критикуючи нещодавні погрози російського диктатора Владіміра Путіна, повідомляє Barron’s.

“Ми закликаємо утримуватися від застосування або погроз застосування зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної”, - йдеться у спільній заяві, оприлюдненій в ООН.

Документ підписали Китай, Бразилія, ПАР, Туреччина, Алжир, Болівія, Колумбія, Єгипет, Індонезія, Казахстан, Кенія та Замбія.

Країни також підтвердили “важливість мирного вирішення всіх міжнародних конфліктів”.

“Ми закликаємо до підтримки всеосяжного й тривалого врегулювання сторонами конфлікту за допомогою інклюзивної дипломатії й політичних засобів, заснованих на Статуті ООН”, - заявили вони.

Днями Путін запропонував зміни до ядерної доктрини РФ з метою розширення підстав для застосування ядерної зброї, поки Україна намагається отримати дозвіл на використання далекобійної західної зброї для ударів по російській території.

Через два дні після того, як президент України Володимир Зеленський у своєму виступі в ООН звинуватив Росію в підготовці ударів по українських ядерних об'єктах, Китай, Бразилія та інші держави, що розвиваються, заявили, що “цивільна інфраструктура, в тому числі мирні ядерні об'єкти та інші енергетичні об'єкти, не повинні бути цілями військових операцій”.

Днями Китай, Бразилія та інші країни Глобального Півдня оголосили про формування платформи "Друзі миру", спрямованої на “врегулювання” війни. Президент України Володимир Зеленський відкинув цю ініціативу як таку, що слугує інтересам Москви. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен на переговорах з міністром закордонних справ Китаю Ван І  наголосив на серйозному занепокоєнні Вашингтона з приводу підтримки Пекіном оборонно-промислової бази Росії, заявивши, що це суперечить риториці Китаю про мир в Україні.

Як пише Atlantic Council, якщо Захід не займе рішучішу позицію, Путін продовжить ескалацію ядерних погроз. Якщо його ядерний шантаж матиме успіх і дозволить досягти імперських цілей в Україні, це створить катастрофічний прецедент, який може повністю змінити роль ядерної зброї на міжнародній арені. 

За останні роки Кремль неодноразово погрожував ядерною зброєю: тактику ядерного шантажу Путіна аналізував у своїй статті Володимир Кравченко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі