Фелпс побив олімпійський рекорд, який тримався дві тисячі років

Фелпс побив олімпійський рекорд, який тримався дві тисячі років Фелпс завоював чергове олімпійське "золото" © ESPN
Американець заніс собі в актив чергову медаль на Іграх в Ріо.

Американський плавець Майкл Фелпс виграв четверту золоту медаль на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро і оновив власний рекорд, ставши першим в історії 22-кратним чемпіоном Олімпійських ігор.

На цей раз 31-річному спортсмену підкорилася дистанція 200 метри комплексом. На фініші він зумів випередити японця Косуке Хагіно майже на дві секунди. Варто відзначити, що минулі три медалі в Бразилії плавець взяв в запливі на 200 метрів баттефляем та у двох естафетах зі збірною США.

Що стосується медального рекорду, то Фелпс вже на 13 золотих нагород випереджає найближчих переслідувачів - Карла Льюїса, Марка Спітца, Ларису Латиніну і Пааво Нурмі, у яких по дев'ять медалей за перші місця на Іграх. Малоймовірно, що рекорд американця хтось зможе перевершити в майбутньому.

Більш того, Фелпс перевершив рекорд, якому було більше двох тисяч років. Він належав античному атлету Леоніду Родоському, який здобув 12 перемог в індивідуальних змаганнях.

Раніше Фелпс вже заявив, що Олімпійські ігри в Ріо стануть для нього останніми.

Нагадаємо, збірна США продовжує очолювати медальний залік Олімпіади-2016.