Гроші в еквіваленті 75 млн бразильський уряд і влада міста Ріо-де-Жанейро планували перерахувати як гарантійний внесок на проведення церемонії закриття Ігор 21 серпня та Паралімпійські ігри, які повинні відбутися 7 – 18 вересня.
"Є підстави вважати, що при запланованих або вже здійснених траншах бюджетних грошей не були дотримані необхідні принципи прозорості та звітності", сказано в рішенні суду. У ньому зазначається, що після перерахування грошей на рахунки оргкомітету у держави немає жодних можливостей проконтролювати їх використання.
У зв'язку з цим суддя Марсія Марія Нуньєс дес Баррос заборонила уряду Бразилії та владі міста Ріо-де-Жанейро "які б то не було перерахування бюджетних коштів на рахунки оргкомітету". Також, якщо оргкомітет Ігор вже отримав якісь гроші з бюджету, то, за рішенням суду, він "не повинен використовувати ці суми".
Зазначимо, що гарантійні внески з бюджету приймає Олімпіаду країни – вимога Міжнародного олімпійського комітету, проте в Бразилії ще рік тому були не згодні з цією умовою, вважаючи, що МОК і оргкомітет Ігор повинні в першу чергу прозоро використовувати власні фінанси.
Мер Ріо Едуардо Паес має намір оскаржити винесений судом вердикт. "Місто взяло на себе зобов'язання надати оргкомітету необхідні фінансові кошти, і він виконає їх", - запевняє мер.
У своїй заяві, адресованій бразильської юстиції, оргкомітет заперечує, що коли-небудь отримував якісь державні субсидії: "Витрати на проведення Ігор повністю покриваються за рахунок приватних фінансів. Ми не отримували коштів ні з боку федерального уряду, ні від штату Ріо-де-Жанейро, ні від міста Ріо-де-Жанейро".
"Приватні фінанси", проте, такими виявляються лише на перший погляд: два найважливіших спонсора Олімпіади - бразильська пошта і агентство з розвитку експорту APEX - належать державі, визнає оргкомітет. Витрати на проведення Олімпіади в Ріо-де-Жанейро становлять майже 10 мільярдів євро. Бюджет одного лише оргкомітету Ігор наближається до 1,7 мільярда євро.