Зеленському хочуть надати право повертати подання ВРП про призначення суддів

Документ
Поділитися
Законодавчі зміни уже зареєстрували у парламенті.

У Верховній Раді пропонують наділити президента України Володимира Зеленського повноваженнями повертати подання Вищої ради правосуддя про призначення суддів на час дії воєнного стану та ще рік після його скасування. Підставою може бути подання правоохоронних органів про можливе вчинення суддею протиправних дій, які можуть завдати шкоди національній безпеці.

Законопроект №9439 про внесення змін до Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо особливостей призначення на посаду судді в умовах воєнного стану в парламенті зареєстрували народні депутати Денис Маслов, Максим Дирдін, Микола Стефанчук та інші.

Згідно із пропозицією про на час дії воєнного стану в Україні та впродовж одного року з дня його припинення чи скасування, як виключення з положень статті 80 цього Закону, президент України може повернути подання про призначення судді на посаду до Вищої ради правосуддя для повторного розгляду у разі отримання від Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України стосовно особи, щодо якої внесено подання, інформації, яка свідчить про вчинення такою особою дій, які можуть загрожувати національній безпеці України чи завдати шкоди національним інтересам.

У такому разі Вища рада правосуддя має розглянути питанняповторно  із запрошенням на засідання представника СБУ чи НАБУ, а також особи, щодо якої розглядається внесення повторного подання. Рішення про  повторне внесення президентові подання про призначення судді на посаду повинні в такому разі підтримати не менше чотирнадцяти членів Вищої ради правосуддя (на разі у ВРП налічується 17 членів з чинними повноваженнями та 4 вакантні місця, - ред).

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що хоча від початку повномасштабного російського вторгнення сотні працівників судової системи стали на захист України  «поряд із цим існують і деякі ганебні випадки дій окремих представників судової влади всупереч національним інтересам, на шкоду авторитету і довірі до судової влади, як всередині України так і зі сторони міжнародної спільноти».

«Це означає, що під час воєнного стану та в річному періоді після закінчення воєнного стану, до призначення на посаду судді потрібно підходити із особливою увагою і відповідальністю, убезпечувати від набуття статусу судді осіб, дії яких можуть загрожувати національній безпеці України чи завдати шкоди національним інтересам», - аргументують автори законодавчої ініціативи.

Водночас зазначимо, що згідно із статтею 128 Конституції України призначення на посаду судді здійснюється президентом України за поданням Вищої ради правосуддя в порядку, встановленому законом. Таким чином запропоновані пропозиції можуть порушувати засадничі норми Основного Закону України.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі