Виконанню не підлягає?

Поділитися
Україна потрапила до чорного списку європейських держав, які нехтують рішеннями судів. Про це заявив комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберг...

Україна потрапила до чорного списку європейських держав, які нехтують рішеннями судів. Про це заявив комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберг. На його думку, це явище треба розцінювати як відмову від принципів правової держави і як серйозну правозахисну проблему.

Аналізуючи скарги, які надходять до Європейського суду в Страсбурзі, Гаммарберг зробив висновок, що в таких державах, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Росія, Сербія та Україна, рішення судів часто виконуються або частково, або з довгою затримкою, а часом зовсім ігноруються, повідомило Радіо «Свобода».

В Україні увагу комісара привернула низка проблем: «Це стосується і органів державної влади, зокрема у сфері освіти, і також значною мірою державних компаній, наприклад у вугільній галузі, які не виплачують зар­плати, пенсії або компенсації робітникам, потерпілим в робочий час».

Заступник директора департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Олексій Солонко визнає невиконання судових рішень серйозною проблемою в країні. Він сподівається, що її допоможе розв’язати нова редакція закону про виконавче провадження, яка готується до розгляду у Верховній Раді в другому читанні. «Зокрема законопроектом передбачено такий захід, як адміністративний арешт фізичної особи за невиконання судового рішення», — зазначає Солонко.

«Часто буває, що державний виконавець з’ясовує майнове становище боржника і виявляє, що за ним майно не зареєстроване, доходів він не отримує, і виходить, ми не можемо задовольнити вимог прохача», — додає він. Але якщо закон має на меті покарати неплатників аліментів та інших фізичних осіб, котрі уникають відповідальності, то питання відповідальності дер­жави перед, наприклад, вчителями і гірниками, яким не виплачують пенсії і зарплати, залишається відкритим.

Комісар РЄ підкреслює, що реформа законодавства і збільшення фінансування судів — кроки у правильному напрямі, але їх не досить: важливо, щоб закони виконувалися і самою державою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі