Відмито 113 мільярдів гривень

Поділитися
Державний комітет фінансового моніторингу України зібрав інформацію, відповідно до якої в Україні за останні півтора року відмито 113 мільярдів гривень, отриманих злочинним шляхом...

Державний комітет фінансового моніторингу України зібрав інформацію, відповідно до якої в Україні за останні півтора року відмито 113 мільярдів гривень, отриманих злочинним шляхом. Про це повідомив заступник голови Держкомфінмоніторингу Валерій Кірсанов у Запоріжжі.

За його словами, співробітники відомства фінансового контролю передали правоохоронним органам країни понад 1690 матеріалів про відмивання брудних грошей, порушено десятки кримінальних справ.

«Предмет наших досліджень — брудні гроші, — розповів Валерій Кірсанов. — Основні схеми досліджень стосуються зовнішньоекономічної діяльності, зокрема псевдоекспорту і псевдоімпорту, переведення капіталів за кордон тощо».

Нещодавно в Сімферополі за матеріалами Держкомітету фінансового моніторингу був засуджений громадянин, який з допомогою утворених ним фіктивних фірм відмив понад 2,7 мільярда гривень, перерахувавши у бюджет лише 52 тисячі гривень.

У Запорізькій області співробітники Держкомфінмоніторингу зафіксували 26 випадків з ознаками легалізації злочинних доходів, матеріали про які передано правоохоронцям.

У процесі розгляду однієї з кримінальних справ накладено арешт на майно вартістю понад 700 тисяч гривень. Усього ж за цією справою проходить близько 2 млн. грн. брудних грошей.

За словами Валерія Кірсанова, фахівцями Держкомітету підготовлений законопроект, який дасть змогу законодавчо вдосконалити систему державного контролю за незаконними фінансовими операціями.

Планується законодавчо закріпити за Міністерством юстиції, Міністерством економіки і Міністерством фінансів функції контролю з тим, щоб у підвідомчих галузях регулярно здійснювався фінансовий моніторинг.

«Крім того, необхідно відпрацювати процедуру повернення в державний бюджет грошей, отриманих злочинним шляхом», — заявив заступник голови Держкомітету фінансового моніторингу.

За словами Валерія Кірсанова, Держкомітет передав правоохоронним органам десять матеріалів щодо фінансових операцій деяких структур, що підозрювалися у фінансуванні терористичних організацій, але ці підозри не підтвердилися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі