Вищий адміністративний суд України з невідомих причин затягує визначення єдиної судової практики, відповідно до якої повинні розглядатися справи, пов'язані з виборами президента України. Про це свідчать суперечливі рішення ВАСУ у таких справах, а також заяви голови Київського апеляційного адмінсуду України А.Денисова.
Зокрема, наділивши Київський апеляційний адміністративний суд повноваженнями розглядати найважливіші виборчі суперечки у першій інстанції, парламент не вказав, в якому складі суд повинен це робити — колегіально або одноосібно. Тому його судді керувалися загальним правилом, згідно з яким адміністративні справи в суді першої інстанції розглядаються суддею одноосібно.
З правильністю такої позиції погодився в замголови ВАСУ М.Цуркан. Але при цьому Вищий адмінсуд почав відміняти рішення у виборчих спорах на підставі того, що вони були розглянуті суддею одноосібно.
При цьому, в одних випадках ВАСУ скасовував рішення апеляційного суду, в інших — ні. За останніми даними, чотири таких рішення були скасовані, а чотирнадцять, також винесених одноосібно, залишились у силі.
«Вважаю, що замовчування проблеми, пов’язаної з відсутністю єдиної судової практики ВАСУ щодо конкретних справ, пов’язаних із виборами президента України, невирішення її у якомога більш стислий термін негативно позначиться на стані адміністративного судочинства й авторитеті адміністративної юстиції», — заявив голова Київського апеляційного адміністративного суду України А.Денисов, який не раз звертався за роз'ясненнями до Вищого адмінсуду.
За інформацією «Дзеркала тижня», нещодавно ВАСУ дав інше роз'яснення з приводу складу суду, який повинен розглядати виборчі справи. Цього разу Вищий адмінсуд ухвалив рішення, що виборчі справи повинна розглядати колегія суддів.
Таким чином, на сьогоднішній день існують дві офіційні позиції ВАСУ з одного питання, які категорично суперечать один одному.
Докладніше читайте в статті Олександри Примаченко «Міна під вибори президента?» у свіжому номері «ДТ».