МВС України порушує чисельні кримінальні справи проти громадян, задіяних у «патрулях екологічної безпеки», котрі займаються незаконним стягненням штрафів на дорогах. Проте довести такі справи до обвинувачувальних вироків вдається рідко, оскільки більшість потерпілих є іноземцями, які не бажають брати участь у слідчих заходах.
«Лише у Дніпропетровській області останнім часом було порушено щодо «екологічного козакування» чотири кримінальні справи, — стверджує начальник управління ДПС, розшуку і спеціальних заходів департаменту ДАІ МВС України підполковник Олег Сірий. — Однак десятки заяв та повідомлень зрештою отримують відмови у порушені таких справ через позицію судів — потерпілі і більшість свідків виявляються іноземцями й фактично унеможливлюється нормальний слідчий процес».
За словами Олега Сірого, «екологічні патрулі», одягнені у форму, схожу на міліцейську, діяли донедавна і у столичному регіоні.
«Схожа ситуація була донедавна й у столичному регіоні: майже щотижня у райвідділи міліції Київщини доставлялися оці «козачки», але невдовзі їх відпускали, оскільки законних підстав до подальшого їхнього затримання не знаходилося», — зазначив правоохоронець.
Олег Сірий стверджує, що діяльність «екологічних патрулів», зокрема, організованих «Всеукраїнською громадською козацькою організацією «Екологічна безпека», у жоден спосіб не санкціонована МВС України.
«Існування формувань з охорони правопорядку має узгоджуватися з органами внутрішніх справ, зокрема ДАІ, коли йдеться про дорожній рух, натомість ніяких таких погоджень у нашій службі згадана організація не отримувала», — заявив Олег Сірий.
За словами правоохоронця, у багатьох випадках при виявленні протиправної діяльності «екологічних патрулів», задіяні у них громадяни активно шукають захисту з боку вищих владних органів.
«Щойно ми починаємо виявляти факти незаконної діяльності «козачків», їхні патрони беруться за перо й закидають високі кабінети скаргами — таких дописів чимало в секретаріаті президента, на руках в багатьох нардепів й у Кабміні: мовляв, в Україні душать громадські організації», — інформує Олег Сірий.
Детальніше читайте в статті Геннадія Карпюка «Дорожньо-талонний» бізнес на межі фолу» в свіжому номері «ДТ».