Указ президента України Віктора Ющенка про реорганізацію Академії правових наук є каталізатором необхідних змін у сфері юридичних досліджень, заявив проректор із наукової роботи Одеської національної юридичної академії в статті для «Дзеркала тижня».
«Можна як завгодно і з різних ракурсів критикувати указ президента, що змінив місце перебування Академії правових наук України, здійснив її «регіоналізацію» і поповнив її новими учасниками, тільки навряд чи без такої рішучої дії стосовно юридичної наукової спільноти можна чекати якихось кардинальних і необхідних змін», — переконаний доктор юридичних наук Юрій Оборотов.
На його думку, указ президента № 80/2009, котрий порушує Конституцію і чинне законодавство України, лише зафіксував факт «регіоналізації» української юридичної науки.
«Гадається, що «регіоналізація» Академії правових наук України — лише реєстрація доконаного факту, а переміщення її центру в столицю нашої держави — найоптимальніше рішення», — відзначає юрист.
Оборотов переконаний, що «регіоналізація» української юридичної науки є природною реакцією наукового співтовариства на «монополізацію» юриспруденції, котра буцім-то мала місце з боку представників харківської школи.
«Завдяки низці суб’єктивних обставин політичного, фінансового і матеріального характеру монопольне становище в юриспруденції посіли деякі представники харківської школи права, — заявив Оборотов. — Тоді ж вітчизняна юридична наука інтенсивно розвивалася в різних регіонах України, багато в чому — цілком незалежно, а іноді — і всупереч діям приватизаторів від юриспруденції».
Детальніше читайте у матеріалі Юрія Оборотова «В Одеській нацакадемії вітають незаконний указ президента як «рішучу дію» у свіжому номері «ДТ».