У Вищій раді правосуддя поскаржились на фактичну неможливість сформувати Службу дисциплінарних інспекторів

Поділитися
У Вищій раді правосуддя поскаржились на фактичну неможливість сформувати Службу дисциплінарних інспекторів
Без цієї Служби розгляд дисциплінарних скарг щодо суддів неможливий.

У Вищій Раді правосуддя накопичилось понад 8,5 тисяч дисциплінарних скарг, які не можуть бути розглянуті через проблеми с формуванням Служби дисциплінарних інспекторів, заявив під час V Судового форуму у п’ятницю, 24 березня, член ВРП Роман Маселко.

За його словами, відповідно до закону, який вступив в дію ще в серпні 2021 року, дисциплінарна функція здійснюється через спеціальну Службу дисциплінарних інспекторів, яка досі не сформована через труднощі з відбором та завищені вимоги щодо інспекторів.

Маселко зазначив, що вимоги до кандидата на посади дисциплінарних інспекторів надзвичайно суворі і тільки ускладнюють формування Служби дисциплінарних інспекторів. Суть в тому, що майбутні інспектори мають мати стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, з яких не менше 8 років сукупного стажу роботи на посадах судді, прокурора чи адвоката.

«Таких серйозних вимог не має навіть до членів Вищої ради правосуддя. Окремі члени ВРП навіть не змогли би стати дисциплінарними інспекторами, тому що не відповідають вимогам, які закон висуває до дисциплінарних інспекторів», - додав Маселко.

При цьому він зазначив, що майбутня заробітна плата дисциплінарних інспекторів, яка складатиме до 19 тис. гривень без врахування податків, навряд чи зацікавить фахівців із таким досвідом роботи.

Інша проблема полягає в надзвичайно широких повноваженнях, які будуть мати дисциплінарні інспектори. Зокрема вони  зможуть самостійно повертати скарги громадян на суддів без розгляду ВРП. При цьому дисциплінарний інспектор фактично буде доповідачем по дисциплінарній справі судді, а також самостійно готує проекти рішень. Маселко обурився, що таким чином  посада члена ВРП у дисциплінарних провадженнях щодо суддів у певній мірі нівелюється.

На думку члена ВРП, вади закону щодо дисциплінарних інспекторів потрібно виправляти, а повноваження Служби дисциплінарних інспекторів до її формування слід передати членам Вищої ради правосуддя.

За словами юриста, відповідні зміни та пропозиції до закону, який був прийнятий ще два роки тому, вже напрацьовуються разом з Комітетом Верховної Ради з питань правової політики і можуть бути зареєстровані у парламенті.

Підрозділ Служби дисциплінарних інспекторів у складі Вищої ради правосуддя було створено 7 лютого 2023 року. Штат Служби має включати26 інспекторів, які мають обрати на конкурсі.

У 2020–2022 роках влада позбулася найзапекліших ворогів судової реформи з числа політичних кар'єристів, корупціонерів та ворогів незалежності. Якщо захистити судову реформу вдасться ще й від популістів і знайти необхідні кошти для фінансування, то вже у 2023 році можна буде побачити позитивні структурні результати. Про результати та майбутнє судової реформи читайте в статті кандидата юридичних наук, адвоката Сергія Козьякова «Підсумки-2022. Поворот від державного популізму до прагматики стосовно суду та суддів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі