Суддя Верховного суду України Олександр Волков закликає політиків, Верховну Раду виважено підходити до законотворчості і не ухвалювати нормативно-правових актів, виконання яких «бюджетно не підкріплене державою». Про це він заявив у ході круглого столу на тему «Виконання судових рішень в Україні — проблеми та шляхи їх вирішення».
За словами О.Волкова, Україна страждає від нерозумності строків судового розгляду справ, порушень Конвенції з прав людини. «Сьогодні багато проблем і багато виникне ще в найближчому майбутньому. Ми зверталися і звертаємося до Верховної Ради України, наших політиків: не приймайте закони, які не забезпечені. По-перше, грошима... Ну не можна обманювати людей і приймати явно такий закон, який не забезпечений грошима. Я кажу про соціальні питання: діти війни, вчителі, чорнобильці. Навіщо людям такі пільги, які не забезпечуватимуться державою?» — сказав він.
За даними О.Волкова, на 1 вересня 2009 року в апеляційних адміністративних судах не розглянуто апеляційні скарги на 266 тис. судових рішень, в основному це так звані соціальні скарги (діти війни, чорнобильці, військовослужбовці та ін.), повідомляє «ЛігаБізнесІнформ». «Коли вони дійдуть до стадії виконання (а вони не забезпечені нічим — грошей у бюджеті немає), то можна буде тільки позаздрити юридичним фірмам, які зможуть заробити у зв’язку з потоком звернень до Європейського суду. Усе це лягає на плечі платників податків, на бюджет», — зазначив суддя.
О.Волков також підкреслив, що в Україні вкрай необхідно завершити судово-правову реформу, а також ухвалювати продумані закони. «До вирішення проблеми слід підходити комплексно всім: і політикам, і чиновникам, і суддям... не думаючи над тим, хто буде головним, хто керуватиме. Потрібно скасувати закони, які заважають нормальному функціонуванню правового режиму в державі, виконанню судових рішень», — підсумував він.