Події 2014 року є питанням інтерпретації мандату Спецтрибуналу та політичної волі — юрист

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Події 2014 року є питанням інтерпретації мандату Спецтрибуналу та політичної волі — юрист © EPA/ZURAB KURTSIKIDZE
У лютому того року є дві дати, які можна трактувати як офіційний початок агресії.

Необхідно, щоб Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України охоплював події з 2014 року, зокрема анексію Криму, Іловайську трагедію та створення окупаційних адміністрацій. Датами початку агресії можуть слугувати 20 та 27 лютого 2014, пише у своїй статті "Рішення з підводними каменями: що чекає на Трибунал за агресію Росії проти України" заслужений юрист України, заступник генпрокурора України (2019–2022) Гюндуз Мамедов.

"Український парламент у Законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (ст. 1) установив день початку тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя — 20 лютого 2014 року. А Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у своїй ухвалі у справі "Україна та Нідерланди проти Росії" (заяви №8019/16, 43800/14, 28525/20) визнав, що Росія встановила ефективний контроль над Кримом не пізніше 27 лютого 2014 року. Таким чином ці дати можуть фігурувати як початок агресії", — вказав юрист.

Водночас він вказав, що зараз у Статуті трибуналу використовують гнучкі формулювання, і усе залежить від інтерпретації мандату та політичної волі. Проте, на його думку, такий підхід дасть можливість говорити не лише про символічну справедливість, а й про повноцінне визнання джерела війни.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що підписав документи, необхідні для ратифікації угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Минулого тижня він разом з генсеком Ради Європи Ален Берсе підписали угоду про запуск Спецтрибуналу. Заступниця керівника офісу президента Ірина Мудра назвала це підсумком трирічної боротьби, що розпочалася в найтяжчі моменти війни, коли світ ще не визначився з реакцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі