Рада змінила порядок формування Служби дисциплінарних інспекторів ВРП

Документ
Поділитися
Законопроєкт є одним із обов’язковим для виконання  угоди про Асоціацію з ЄС.

Верховна Рада на засіданні 6 вересня прийняла в цілому законопроєкт №9483-2, яким  змінила порядок формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя. За законодавчу ініціативу проголосували 268 народних депутатів, повідомив народний обранець Ярослав Железняк.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроєкт  розроблений на виконання ст. 256 Угоди про асоціацію, в якій Україна взяла на себе зобов'язання наблизити українське законодавство про конкуренцію та практику застосування до Європейського Співтовариства.

Прийнятим законом  пропонується внести зміни до закону "Про правовий режим військового стану", встановивши, що в період дії військового стану призначення осіб на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів ВСП, його заступника, дисциплінарного інспектора здійснюється на основі конкурсу. Особи, які претендують на ці посади, подають декларацію, передбачену законом "Про запобігання корупції" та документ про підтвердження рівня володіння державною мовою. Щодо цих осіб проводиться спеціальна перевірка, передбачена законом "Про запобігання корупції".

Законопроект також пропонує встановити, що тимчасово, протягом 5 років з дня набрання чинності законом, конкурс на посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора проводитиме конкурсна комісія, створена Вищою радою правосуддя, у складі шести осіб, з яких трьох призначає ВРП за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій, які надають Україні протягом останніх трьох років міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних або міждержавних угод. Рішення такої комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше чотирьох членів. У разі однакової кількості голосів "за" та "проти", вирішальними є голоси трьох членів конкурсної комісії, з яких щонайменше двоє запропоновано міжнародними та іноземними організаціями.

Також передбачається, що до початку роботи Служби дисциплінарних інспекторів ВРП загальна тривалість здійснення дисциплінарного провадження не може перевищувати трьох років з дня отримання ним відповідної дисциплінарної скарги, або з дня ухвалення Дисциплінарною палатою ВРП рішення про відкриття відповідного дисциплінарного або від дня отримання ВРП відповідного звернення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Раніше голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов казав у інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA, що ВРП має відновити дисциплінарну функцію максимально швидко, адже за роки її недіяльності накопичилось майже 10 тисяч скарг на суддів, які потребують розгляду. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі