Проблема номер один?

Поділитися
Усі суб’єкти українського інтернет-ринку повинні об’єднатися для розробки спільної «дорожньої карти» боротьби з піратством у мережі Інтернет...

Усі суб’єкти українського інтернет-ринку повинні об’єднатися для розробки спільної «дорожньої карти» боротьби з піратством у мережі Інтернет. Про це заявив заступник голови Держдепартаменту Валентин Чеботарьов під час засідання Українсько-американської групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності.

Представник економічного відділу посольства США в Україні Ерік Зальцман зазначив, що інтернет-піратство — це «проблема номер один у світі» і необхідність її вирішення стосується кожної країни вже сьогодні. «Уже 10 років поспіль США відпрацьовують механізми боротьби з піратством у мережі Інтернет. Увага приділяється і впровадженню суворішого законодавства, і технічним можливостям, і освітнім програмам, однак, як свідчить статистика, 2/3 користувачів Інтернету не вважають за необхідне оплачувати використання творів авторського права, які розповсюджуються у глобальній мережі», — зазначив Е.Зальцман.

Однак, на переконання дипломата, якщо наразі й немає вдосконаленої та успішної моделі боротьби з цим явищем у світі, то це ще не причина бездіяльності у напрямі захисту творчих людей, чиї права порушуються в Інтернеті.

Як повідомили УНІАН у Державному департаменті інтелектуальної власності, представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ) виступили з пропозицією вирішити на правовому рівні питання розмежування інтернет-провайдерів і провайдерів контенту. За словами члена правління ІнАУ Вікторії Кравченко, нині в Україні під час вирішення питання виявлених порушень прав у мережі Інтернет робляться неправильні висновки про те, хто такі інтернет-провайдери. «Інтернет-провайдери — це лише технічна база, яка регулює сферу передачі даних, тоді як інформаційним наповненням займаються вже безпосередньо провайдери контенту. А саме в нього й перебувають авторські права на ЗМІ, фільми, музику, сайти компаній тощо. Інтернет-провайдер не може контролювати, що відбувається в самій мережі інформаційного наповнення абонентів, а отже, не може й нести спільну відповідальність з провайдерами контенту, бо не відповідає за наповнення. Проте страждає, врешті-решт, саме він, — наголосила В.Кравченко.

Голова правління ІнАУ Тетяна Попова зауважила, що ця організація готова до діалогу з правовласниками. «Ми готові й технічно можемо відключити свого абонента після попередження, якщо він порушуватиме чиєсь авторське право. Але саме правовласники повинні повідомити нам про порушення. Ми реагуємо на такі листи й готові набути авторське право», — резюмувала Т.Попова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі