Про перехоплення

Поділитися
Минулого тижня у Верховній Раді України зареєстровано допрацьований проект закону «Про перехоплення телекомунікацій»...

Минулого тижня у Верховній Раді України зареєстровано допрацьований проект закону «Про перехоплення телекомунікацій». Цей законопроект альтернативний проекту Служби безпеки України «Про моніторинг телекомунікацій» і вже враховує значну частину зауважень, поданих органами державної влади, бізнесовими та громадськими організаціями. Проект представляє позицію правозахисників, представників ділових кіл і громадських організацій з питання законодавчого врегулювання моніторингу телекомунікацій, а простіше кажучи — «прослушки», яка й без того має місце в сучасній Україні, але при цьому аж ніяк не гарантує дотримання прав і свобод і не відповідає вимогам норм європейського права.

На сьогодні в Україні вже вводяться системи, що дозволяють спецслужбам контролювати інформацію, котра передається через мережі телекомунікацій. Тепер обладнання моніторингу встановлюється відповідно до наказу Держкомзв’язку, а на розгляд Верховної Ради подано два альтернативні законопроекти з урегулювання цього питання — один розроблений Службою безпеки України, котрий легалізовуватиме запровадження в Україні систем моніторингу телекомунікацій, другий — представниками ділових кіл і громадських організацій про здійснення перехоплення інформації в телекомунікаційних мережах.

Відповідно до останнього, всі сучасні працюючі мережі телекомунікацій загального користування, що використовуються для надання телекомунікаційних послуг, із прийняттям закону укомплектовуються засобами автоматизованого зняття інформації з каналів зв’язку, що функціонують як складова частина системи автоматизованого дистанційного перехоплення інформації.

При цьому система використовується правоохоронними органами при здійсненні оперативно-пошукової, контррозвідувальної та розвідувальної діяльності лише з дозволу суду, із повним протоколюванням усіх дій засобами автоматизації, встановленими в уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини.

Як зазначив автор подання законопроекту народний депутат Валерій Лебедівський, метою практичної реалізації цього законопроекту, зокрема, є отримання механізму, котрий дозволить правоохоронним органам України в прийнятні строки одержати сучасну ефективну технологію зняття інформації з каналів зв’язку і при цьому гарантує дотримання конституційних прав і свобод громадян.

Принциповою відмінністю вищезгаданого проекту також є фінансова складова — відповідно до законопроекту, фінансування розробки і впровадження автоматизованої системи перехоплення інформації має здійснюватися за рахунок державного бюджету, а не за рахунок коштів підприємців, як це передбачено законопроектом СБУ «Про моніторинг телекомунікацій».

Як передає кореспондент ForUm’у, за результатами громадських слухань учасники вирішили рекомендувати Верховній Раді прийняти в першому читанні зазначений законопроект як такий, що відповідає вимогам Європейського Союзу і гарантує дотримання прав людини і громадянина.

Резолюцією також рекомендовано створити об’єднану робочу групу для доопрацювання законопроекту з урахуванням положень законопроекту № 4042 «Про моніторинг телекомунікацій» — із залученням у робочу групу представників силових структур, бізнесових і громадських організацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі