У стані сп’яніння скоюється близько 60 тис. злочинів на рік. До 80% нещасних випадків трапляється з людьми, котрі зловживають спиртними напоями. Таку статистику було наведено на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для обґрунтування необхідності ухвалити новий законопроект. Комітет рекомендує Верховній Раді України взяти за основу проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо обов’язкового лікування від алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії), повідомляє парламентська прес-служба.
Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення главою 4-А «Застосування обов’язкового лікування від алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії», відповідно до якої «обов’язкове лікування призначається судом незалежно від призначеного покарання особам, які зловживають спиртними напоями, наркотичними чи психотропними речовинами і тричі протягом одного року здійснили будь-яке з правопорушень, передбачених окремою частиною цього Кодексу».
Проектом також пропонується доповнити розділ V Кодексу новою главою, де визначено порядок виконання постанови суду про зобов’язання пройти курс лікування від алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії, а також строк проходження такого лікування.
Автор проекту народний депутат Віктор Швець обґрунтував необхідність ухвалити закон тим, що проблема боротьби з алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією залишається актуальною для сучасного суспільства. За словами народного депутата, чинне законодавство не містить правових норм щодо запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії та токсикоманії. Члени комітету підтримали законодавчу ініціативу, але висловили деякі пропозиції та зауваження. Зокрема народні депутати звернули увагу на необхідність зазначити, в яких саме установах має здійснюватися лікування. Крім того, було запропоновано передбачити в Державному бюджеті виділення коштів на обов’язкове лікування від алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії.