Порятунок потопаючих — справа... підсудна?

Поділитися
7 серпня семеро туніських рибалок врятували від неминучої загибелі 44 осіб, які перебували у відкритому морі поблизу італійського узбережжя, і доставили їх у найближчий порт, розташований на острові Лампедуза...

7 серпня семеро туніських рибалок врятували від неминучої загибелі 44 осіб, які перебували у відкритому морі поблизу італійського узбережжя, і доставили їх у най­ближчий порт, розташований на острові Лампедуза. Де рятувальників-рибалок... заарештували, звинувативши в підсобництві незаконній міграції. Протримавши місяць під вартою, п’ятьох випустили під заставу і відправили додому, а двоє (капітани) постали перед судом. Їм загрожує тюремне ув’язнення терміном від одного до 15 років.

На захист туніських моряків піднялися не лише юристи, котрі вважа­ють висунуте обвинувачення цілковитим абсурдом, а й правозахисні організації. Проте впевненості в тому, що сицилійський суд виправдає підозрюваних, немає. Надто вже складна ситуація з нелегальною міграцією в цьому регіоні Середземномор’я.

Кількість біженців, які намагаються морським шляхом потрапити з Африканського узбережжя в жадану Європу, офіційно точній оцінці не піддається. Зате сайт Fortress Europe (назву можна перекласти як «Фортечна Європа») журналіста Габріеля дель Гранді веде строгий облік усіх жертв таких спроб. Зокрема, за його даними, тільки за серпень у Середземному морі загинуло 243 біженці. З початку ж року загальна кількість загиблих становить 959 осіб.

Іншими словами, суд над туніськими моряками, який правозахисними організаціями розцінюється як залякувальний захід, уже здобув певних результатів. У західній пресі і раніше не раз описувалися випадки, коли моряки (насамперед мальтійські) ігнорували біженців, які зазнали катастрофи. І при цьому не нес­ли ніякого покарання. На відміну від туніських рибалок, котрі вже просиділи понад місяць під арештом.

Звичайно, безпосередньо їх ніхто не обвинувачує в тому, що вони рятували потопаючих, серед яких було 11 жінок (зокрема дві вагітні) і двоє дітей. Проте після того як вони прийняли потерпілих на борт своїх непридатних для цього рибальських шхун, рибалки, на думку італійських обвинувачів, мали відтранспортувати їх назад до африканського узбережжя. Незважаючи на те, що перебували вони в безпосередній близькості від італійського острова Лампедуза.

Коли можна буде очікувати рішен­ня суду, сказати важко. У разі винесення обвинувального вироку адвокати вже пообіцяли звернутися до Європейського суду з прав людини.

Тим часом становище, яке створилося навколо нелегальної міграції, обговорювалося і на сесії Європейського парламенту, яка відбувається цього тижня в Страсбурзі. Порушува­лося там і питання туніських рибалок. Зокрема Джусто Катанья, котрий представляє Італію, закликав переглянути концепцію діяльності Frontex (європейських прикордонних служб), які не стільки зупиняють потік нелегальних мігрантів, скільки «перетворюють Середземне море на цвинтар» і сприяють «подальшій криміналізації міграції».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі