Польська прокуратура розслідує роль Герхарда Шредера у розв'язанні Росією війни в Україні

Поділитися
Польська прокуратура розслідує роль Герхарда Шредера у розв'язанні Росією війни в Україні © Lenta.ru
Відомство отримало повідомлення про можливість вчинення Шредером злочину.

Польська Національна прокуратура досліджує роль колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера в підготовці вторгнення Росії в Україну, повідомляє польське RMF. Розслідування проводить Мазовецький відділ Національної прокуратури у боротьбі з організованою злочинністю та корупцією. 

Відомство отримало повідомлення про можливість вчинення злочину Герхардом Шредером і долучила цей факт до перевірки під час розслідування.

Згідно з отриманими слідством документами, німецький політик міг використовувати своє становище в російській енергетичній сфері, щоб згодом чинити тиск на країни ЄС та Україну. Слідчі також з'ясують, яку роль відіграв колишній канцлер у підготовці вторгнення. 

У повідомленні зазначається, що, незважаючи на підготовку та початок повномасштабного вторгнення, Шредер не дистанціювався від Кремля і продовжував обіймати посади в російських енергетичних компаніях. 

Кілька днів тому колишній канцлер Німеччини також був присутній на прийомі в російському посольстві в Берліні з нагоди річниці перемоги Радянського Союзу над Німеччиною в травні 1945 року. 

Польські слідчі ведуть провадження у щільній взаємодії з українськими колегами. Наразі опитано майже 2000 свідків. 

Раніше Шрьодер наголошував, що не збирається ні перед ким вибачатися за те, що навіть після 24 лютого продовжує підтримувати зв’язок з Путіним. Ексканцлер вважає, що інакше він «втратив би довіру єдиної людини, яка може зупинити цю війну». У квітні 2022 року він заявив, що Росію не можна надовго ізолювати від Заходу, а «процвітання Німеччини та Європи завжди залежатимуть від діалогу з РФ». 

4 травня колишній канцлер Німеччини Герхард Шрьодер програв судовий процес, в якому намагався повернути урядове субсидіювання на утримання його бюро та співробітників у Бундестазі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі