ПОГЛЯД ЗБОКУ

Поділитися
У щорічній доповіді про стан прав людини у світі 2000 року Державний департамент США приділяє значн...

У щорічній доповіді про стан прав людини у світі 2000 року Державний департамент США приділяє значну увагу Україні і наголошує, що українські власті торік «продовжували втручатися в життя громадян країни й утискувати їхні права на приватне життя». «Влада втручалася в діяльність засобів масової інформації й обмежувала свободу слова», — відзначає Держдепартамент США, додаючи водночас, що в газетах й інших виданнях представлено широкий спектр думок.

Державний департамент зазначає, що тиск був особливо сильним перед квітневим всеукраїнським референдумом, відповідно до якого в Конституцію вносяться поправки, що розширюють повноваження президента країни за рахунок повноважень парламенту, а також — у відповідь на висвітлення скандалу, пов’язаного зі зникненням опозиційного журналіста. Серйозною проблемою залишається самоцензура.

Під час президентської кампанії 1999 року, говориться в документі, «власті втручалися у виборчий процес і тисли на ЗМІ шляхом проведення податкових перевірок й інших заходів. Особливому тиску піддавалися мовні ЗМІ. Були деякі приклади обмеження свободи зібрань».

Оскільки громадянські власті контролюють спецслужби, корупція верхніх ешелонів влади призводить часто до їхнього неадекватного використання, відзначається в доповіді. «СБУ й інші урядові служби опосередковано втручалися в політичний процес шляхом проведення карних і податкових розслідувань стосовно політиків, журналістів, впливових бізнесменів. Співробітники органів безпеки чинили дії, що порушують права людини», — говориться в доповіді.

Зазначаючи, що вперше з моменту проголошення незалежності країна домоглася економічного зростання (5%), Держдепартамент водночас констатує, що країна залишається у тяжкій економічній кризі. «Хоча уряд має певний прогрес у ключових питаннях, таких, як приватизація, енергетика, держбюджет, країні бракує великої кількості реформ, необхідних для забезпечення постійного економічного зростання», — говориться в документі.

Указ Президента, що стосується реформування сільського господарства, виданий 1999 року, призвів до руйнації радянської системи колективних господарств. Було прийнято закон про передачу земельних ділянок, однак права власності колишніх колгоспників погано визначено і вони недосконалі. Виробництво основних видів продукції, зокрема пшениці, нестійке, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Адміністрація США зазначає, що інвестиції в українську економіку залишаються на низькому рівні. «Багато потенційних інвесторів розчаровані розквітаючою корупцією, непідйомними податками, практикою довільного, необгрунтованого ліцензування. Від безробіття сильніше страждають жінки — вони становлять 56% усіх офіційно зареєстрованих громадян. Багатство зосереджено в руках політичної еліти й директорів держпідприємств у сфері металів, нафти та газу», — наголошується в доповіді.

Держдепартамент відзначає, що 2000 року в Україні «у деяких сферах влада порушувала права людини, водночас в інших областях права людини дотримувалися. Раніше представники міліції й армії коїли незаконні убивства, тоді як 2000 року даних про такі події немає».

Говорячи про ситуацію навколо обвинувачень на адресу Президента Леоніда Кучми, Держдеп відзначає, що «ці обвинувачення ні підтвердили, ні спростували». «Влада запевняла, що розслідує справу про зникнення журналіста, проводить експертизи зі встановлення ідентичності тіла, однак справа залишається незавершеною під кінець року, і неефективне розслідування владою стало джерелом занепокоєння», — говориться в доповіді.

Відповідно до доповіді, «міліціонери й тюремні охоронці регулярно катували і били затриманих і ув’язнених, у результаті чого деякі з них помирали. Умови утримання у в’язницях погані і становлять небезпеку для життя. Є випадки необгрунтованих затримань й арештів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі