ПАРЄ СПОДІВАЄТЬСЯ НА КРАЩЕ

Поділитися
Стан засобів масової інформації в Україні «викликає велике занепокоєння», заявила голова підком...


Стан засобів масової інформації в Україні «викликає велике занепокоєння», заявила голова підкомітету ЗМІ Парламентської асамблеї Європейського союзу Тіті Ісохоокане-Асунмаа (Фінляндія) на зустрічі з українськими журналістами в Києві. Такий висновок вона робить на підставі того, що почула на зустрічі.

«Хоча в цілому законодавство України гарантує свободу вираження поглядів, існує чимало проблем у сфері його застосування», — зазначила вона. На думку голови підкомітету, тиск на ЗМІ в Україні чиниться з боку влади і з боку економічних та інших сил. Це робиться через податкові інспекції, судові справи, пожежну інспекцію, вважає вона. «У Ради Європи викликають велике занепокоєння випадки фізичного нападу на журналістів», — заявила член ПАРЄ, додавши, що «цю ситуацію слід змінити». «Офіційні особи повинні зрозуміти — основою демократичного суспільства є об’єктивна й повна критика, і створення перешкод на її шляху матиме негативні наслідки», — зазначила Т.Ісохоокане- Асунмаа.

Водночас, сказала вона, журналістам слід докласти зусиль, щоб краще знати свої права. «Журна- лісти повинні використовувати всі правові засоби, щоб виконувати роль «сторожового пса», — зазначила Т.Ісохоокане-Асунмаа, відповідаючи на кількаразові запитання журналістів про те, як ПАРЄ оцінює ситуацію зі ЗМІ в Україні.

Вона підкреслила, що прибула до України, аби на місці вивчити думку самих українських журналістів з цього питання, а також зрозуміти, поліпшилася чи погіршилася ситуація зі свободою вираження поглядів в Україні. У перебігу зустрічі журналісти навели ряд прикладів переслідування українських ЗМІ, а також окремих журналістів, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Гостя повідомила, що Україна сьогодні є об’єктом загального моніторингу ПАРЄ. Очікується, що в січні до України прибудуть із візитом члени моніторингового комітету, які пізніше подадуть офі- ційний звіт до ПАРЄ, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У підкомітеті ПАРЄ по ЗМІ готується доповідь про свободу вираження поглядів в Україні, що також обговорюватиметься на початку наступного року.

Говорячи про можливі санкції з боку ПАРЄ щодо України за підсумками моніторингу, член ПАРЄ висловила надію, що «ще одного такого обговорення, як випадок із Росією (яку було позбавлено права голосу в цій організації через ситуацію в Чечні. — І.Ф.), не буде». «Це дуже складне полі-тичне рішення, і сподіваюся, Україна розуміє, що це — не шлях для розв’язання питання», — підкреслила Т.Ісохоокане-Асунмаа.

Що ж до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, член ПАРЄ заявила, що це «внутрішня справа України». «ПАРЄ хотіла б, щоб розслідування проходило не так повільно, як це відбувається зараз, і проводилося об’єктивно», — сказала вона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі