Одразу троє членів Вищої ради правосуддя подали документи на участь в конкурсі до апеляційних судів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Одразу троє членів Вищої ради правосуддя подали документи на участь в конкурсі до апеляційних судів © Українські новини
При цьому ці троє членів Вищої ради правосуддя 1 червня 2023 року брали участь у призначенні членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які зараз і проводять конкурс до апеляційних судів. Тобто існує певний конфлікт інтересів.

Вчора ввечері Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила список осіб, які звернулися для участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів. У переліку з 2074 кандидатів виявилося і троє членів Вищої ради правосуддя – член ВРП Микола Мороз (квота парламенту) та членкині ВРП Юлія Бокова та Інна Плахтій (квота з’їзду суддів).

Мороза пов’язують зі спікером парламенту Русланом Стефанчуком.

Бокова стала відомою після своєї минулорічної поїздки у Львів разом з тодішньої членкинею ВРП Оксаною Блажівською та адвокатом-фігурантом кримінальної справи колишнього Голови Верховного суду Всеволода Князєва Олегом Горецьким, який уникнув тюремного ув’язнення уклавши секретну угоду зі слідством.

Що стосується Інни Плахтій, то за повідомленнями Центру протидії корупції, вона є донькою судді Бориса Плахтія, який у 1987 році засудив до розстрілу вояка УПА Івана Гончарука.

При цьому ці троє членів Вищої ради правосуддя 1 червня 2023 року брали участь у призначенні членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які зараз і проводять конкурс до апеляційних судів. Тобто існує певний конфлікт інтересів.

Також цікавим є і той факт, що 30 листопада 2023 року Вища рада правосуддя голосувала за затвердження консультативного висновку щодо законопроєкту 10140-Д щодо вдосконалення процедур суддівської кар’єри, яким до ст. 69 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" внесена зміна про те, що "не може претендувати на посаду судді особа, яка обіймає посаду члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, протягом часу перебування на відповідній посаді та протягом одного року після звільнення або припинення повноважень".

Члени ВРП виступили категорично проти цієї норми, про що зазначили у себе на сайті: "Рада не підтримала законодавчу ініціативу, якою особі, яка обіймає посаду члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, забороняється претендувати на посаду судді (стаття 69), як таку, що є дискримінаційною та не відповідає вимогам статей 24 і 43 Конституції України, згідно з якими громадянам гарантуються рівні права і свободи, у тому числі забороняється дискримінація у трудових правах". Члени ВРП Мороз та Плахтій брали участь у голосуванні. Бокова була відсутня на цьому засіданні ВРП.

Однак, ця норма була прийнята парламентом та "працюватиме" вже для наступних складів ВРП та ВККС, чим скористалися Бокова, Мороз та Плахтій, намагаючись влаштувати свою подальшу кар’єру. Адже на посаді члена ВРП кожен з них може працювати лише 4 роки, а на посаді судді апеляційного суду – до досягнення 65-річного віку. При цьому Бокова працює у ВРП вже рік, Мороз - півтора роки, а Плахтій – майже три. Тож, видається, що члени ВРП вирішили застрибнути "в останній вагон" і підставити під удар членів ВККС та сам конкурс, порушуючи як мінімум етичні норми.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі