Передвиборна боротьба до межі загострила і так дуже непрості взаємини між вертикаллю нинішньої державної влади та випадаючого з неї місцевого самоврядування. Київщина в цьому плані вирізняється особливо. Схоже, тут стають звичайною справою обшуки кабінетів керівників місцевої влади, заведення на них кримінальних справ і арешти. Давнє протистояння у Василькові, Броварах і ряді інших населених пунктів доповнилося свіжими подіями в Козині, а недавно й у Вишгороді.
За свідченням очевидців, 23 вересня наприкінці робочого дня у Вишгородській міськраді з’явилася невелика група осіб (які назвалися працівниками УБОЗу) із дозволом на обшук, а потім до них приєдналися кілька десятків людей у бронежилетах і масках. Обшук (в основному кабінетів міського голови Олександра Кимлача і його заступника Сергія Крушановського), почавшись увечері, тривав кілька годин.
Після обшуку правоохоронці забрали мера Олександра Кимлача, його заступника Сергія Крушановського. Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу проти керівників Вишгородської міськради, висунувши обвинувачення в одержанні хабара в особливо великих розмірах (понад мільйон доларів США). Про затриманих якийсь час нічого не було відомо. Згодом, коли вони опинилися в Бориспільському суді, ситуація дещо прояснилася.
За розповідями очевидців, будинок суду було взято під посилену охорону. Представників преси в суд не пустили. Рішенням суду для затриманих визначено запобіжний захід — утримання під вартою.
Тимчасовим виконувачем обов’язків міського голови стала секретар ради Ольга Шут. Поговорити з нею кореспонденту «ДТ» вдалося не одразу. В її кабінеті працювали представники правоохоронних органів. За словами О.Шут, місто обезголовлене в найбільш непідходящий час — у період підготовки до опалювального сезону, коли треба приймати і контролювати виконання важливих рішень.
24 вересня відбулася 16-та позачергова сесія міськради. У прийнятому рішенні виражено протест «проти беззаконня». Затримання ж Олександра Кимлача, Сергія Крушановського, а також депутата міськради Людмили Безсмертної (через яку нібито було передано хабар меру і його заступнику за виділення земельних ділянок) названо необгрунтованими.
Резонанс від вишгородських подій вийшов далеко за межі міста й області. Деякі ЗМІ по свіжих слідах, випереджаючи рішення суду, котрий лише один управі визначати провину, як за командою, затаврували «діяльність організованої злочинної групи». Низка політичних партій і громадських організацій дали свою оцінку подіям. Зокрема, у заяві президії центральної ради української партії «Єдність» висловлено солідарність із вишгородцями. В арешті керівників Вишгорода ця партія вбачає сплановану акцію, мета якої «залякування всіх обраних сільських, селищних, міських голів та перетворення їх на слухняний інструмент напередодні президентських виборів».
P.S. Коли матеріал було підготовлено до друку, з Вишгорода надійшли нові звістки. За повідомленням працівників апарату, обезголовлену міськраду було піддано нападу. Вночі проникнувши в будинок, зловмисники увірвалися в кабінети бухгалтерії та заступника мера, вчинили там формений розгром. У адміністративній споруді, в якій розміщені не лише служби міськради, зловмисники «виявили увагу» ще до кількох службових приміщень.