Нешкідливі поради

Поділитися
Міжнародні експерти SIGMA вважають, що для того, аби Україна розглядалася як кандидат на членство в Європейському Союзі, необхідно системно прискорити проведення адміністративної реформи...

Міжнародні експерти SIGMA вважають, що для того, аби Україна розглядалася як кандидат на членство в Європейському Союзі, необхідно системно прискорити проведення адміністративної реформи. Про це заявив керівник програми SIGMA Боб Бонвітт на міжнародній конференції «Стратегія адміністративної реформи: рекомендації SIGMA уряду України».

Б.Бонвітт вважає, що проведення цієї реформи є нагальною потребою на сучасному етапі розвитку України, «з огляду на вимоги суспільства, виклики конституційної реформи та євроінтеграційні пріоритети державної політики». За словами Б.Бонвітта, спостерігається недостатність координації державної політики України з політикою Європейського Союзу. «Необхідно прийняти в умовах консенсусу закони «Про президента України», «Про Кабінет міністрів України» та інші закони, які мають забезпечити необхідне структурування політичної системи в країні», — сказав він.

Також керівник програми SIGMA зазначив, що необхідно підсилити роль міністерств, зокрема Мін’юсту, як центрів «виготовлення державної політики», а також їхню відповідальність за ефективність цієї політики, передавши функції адміністрування на нижчі інституційні рівні виконавчої влади».

На початку 2006 року було підписано Меморандум про взаємопорозуміння між урядом України, міністерством Великобританії зі справ міжнародного розвитку та Шведським агентством міжнародного розвитку щодо проведення оцінки державного управління за базовими показниками SIGMA. Відповідно до цього Меморандуму, оцінювання вітчизняного державного управління за показниками SIGMA покладено на Організацію економічного співробітництва та розвитку. Ця організація зобов’язується провести моніторинг системи вітчизняного державного управління у таких сферах: державна служба; зовнішній аудит; фінансовий контроль; системи управління державними витратами; процес розробки, прийняття та впровадження рішень; системи управління державними закупівлями, — повідомило агентство ЛIГАБiзнесIнформ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі