Недовіра українців до Верховного Суду сягає 68%

Інфографіка
Поділитися
Недовіра українців до Верховного Суду сягає 68% © Фундація DEJURE
Ще більше громадян вважають суддів корупціонерами. 

Трохи більше 68% не довіряють Верховному Суду. Основними причинами негативного сприйняття називають корупцію, залежність суддів від політиків та олігархів і недостатню доброчесність безпосередньо суддів. Такі дані соціологічного дослідження опублікувала Фундація DEJURE.

Так, понад чверть усіх опитаних, а саме 27,1% відповіли, що зовсім не довіряють Верховному Суду, а ще 41,5% — скоріше не довіряють, ніж навпаки.

Повністю довіряють найвищий судовій інстанції України лише 3,7% громадян, однак відразу 22,6% – більше довіряють, ніж ні. Ще 5% відмовились або не змогли відповісти на запитання.

Так, основними причинами, які впливають на недовіру до судової системи, українці називають:

  • корупцію серед суддів (69.9%)
  • залежність суддів від політиків чи олігархів (50.4%)
  • недостатня доброчесність суддів (44.4%)
  • погана якість законів, які змушені застосовувати суди (22.8%)
  • недостатня кількість суддів (6.4%).

Також аналітики поцікавились, хто має мати переважне право голосу під час добору суддів у суддівські органи, на що 56% учасників опитування заявили, що міжнародні експерти, делеговані державами-партнерами. Ще 29% віддали перевагу представникам української влади та судочинства.

Як зазначив співзасновник та виконавчий директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков, результати опитування вкотре підтверджують гостру необхідність реформування Верховного Суду та оновлення його кадрів.

«Відповідно до думки більшості українців, це потрібно робити за переважного голосу міжнародних незалежних експертів у процесі. Тільки у такий спосіб ми зможемо гарантувати, що і очищення Верховного Суду, і відбір суддів пройдуть незалежно та дадуть результат», - підкреслив він та від імені організації закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт, який запустить цей процес та нагадав, що така вимога вже не перший рік надходить від колег з Європейського Союзу.

Опитування проведено  з 4 по 9 лютого 2025 року Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення Фундації DEJURE серед 1034 респондентів методом телефонних інтерв’ю. До вибірки не включалися жителі тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали  закордон після 24 лютого 2022 року. Статистична похибка вибірки не перевищує 4.1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 4
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Опанас Заплюйсвічко
12 Лютого, 12:31
Правоохоронна система України має рейтинг вигрібної ями. І в середині України немає "соціальної енергії", щоб її реформувати. Тому українське суспільство має залучати наших західних союзників саме в плані контролю над суддями. В яких судах судяться олігархи на заході? От звідти і треба залучати фахівців для контролю над вищими судами.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі