Голови судів часто вдаються до обходу законодавства, щоб залишатись на посаді понад норму

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Такі порушення є абсолютно усвідомленими.

Низка голів судів України ігнорують законодавство, яке забороняє керувати судом понад два терміни поспіль, та часто свідомо ігнорують українське законодавство, пише у матеріалі у матеріалі «Судова влада. Що гальмує реформу місцевих та апеляційних судів?» експертка з судової реформи Лабораторії законодавчих ініціатив Каріна Асланян.

Авторка нагадує, що з 2016 року суддя може обіймати посаду голови суду не більш як шість років поспіль, тобто два строки по три роки. Таку норму ввели  для боротьби з корупцією в судах та зменшення впливу голів судів на суддів і працівників апаратів.

«Нові правила не влаштували більшість голів, адже ті звикли десятиліттями правити судами. Тому майже відразу ж було вигадано декілька способів для обходу цих правил, якими більшість голів судів досить успішно користується. І цей складник судової реформи загальмував», - пише Асланян.

Вона наводить приклад, коли голова Київського апеляційного суду Ярослав Головачов за три місяці до закінчення граничного строку перебування на посаді достроково склав повноваження. Згодом головою суду обрали іншого суддю, а за два тижні Головачов повернувся на свою посаду й розпочав новий шестирічний строк.

Схожа історія відбулась і в Галицькому райсуді Львова, коли на третій термін головою Галицького районного суду м. Львова обрали Ірину Волоско.

Також на третій строк обрали голову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області. Суд протягом певного часу не працював, але після відновлення його втретє очолила Олена Філь.

В Господарському суді Чернівецької області голова суду Олег Проскурняк отримав посаду в обмін на звільнення вагітної керівниці апарату. Остання вже рік судиться і за поновлення на посаді, і за визнання батьком дитини іншого судді цієї ж установи.

Асланян зазначає, що кілька років тому Рада суддів України навіть «підіграла» головам судів і фактично легалізувала всі їхні схеми. Натомість у Верховному суді вважають, що жодних третіх строків бути не може, але зазначають, що проблема має й інший складник — не завжди є ким замінити голову суду, в якого спливає другий строк, адже хороший суддя й хороший менеджер різні поняття.

Авторка додає, що вирішити питання можуть чіткі правила ротацій голів судів.

Related video

«Якщо більшість суддів у Україні досі не розуміє, що закон — не інструкція на пошті, яка каже «так роби, а так не роби», то доведеться таки внести до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» чітку норму й щодо кількості років перебування на адміністративних посадах, й щодо кількості років «відпочинку» від них, урахувавши при цьому й попередні роки керування судом», - вказує вона на потрібні законодавчі корективи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі