Свої обіцянки покласти край корупції в національному масштабі молодий президент Грузії Михайло Саакашвілі виконує з завидною послідовністю. Доказом цьому є радикальна реформа грузинської поліції, й передусім поліції дорожньої. Власне, те, що там відбувається, реформою назвати можна лише з певною натяжкою. У липні всіх п’ять тисяч працівників ДП звільнили, й одночасно оголосили конкурсний набір 1600 працівників патрульної поліції. Аби потрапити в число щасливчиків, треба мати приємну зовнішність, інтелект, а також готовність зробити так, щоб, як сказав грузинський президент, їхня поява радувала людей, а не засмучувала.
При створенні нової служби за зразок взяли американську поліцію. Нові патрульні в гарній синій формі з написом POLICE, озброєні ізраїльськими пістолетами й забезпечені німецькими «Фольксвагенами», не стоятимуть на перехрестях чи вичікуватимуть у засідках. Вони постійно роз’їжджатимуть по дорогах, приходячи на допомогу законослухняним громадянам у тих випадках, коли це буде потрібно. Але найголовніше, що вони отримуватимуть цілком пристойну зарплатню — 400 ларі (200 доларів), що, по ідеї, має позбавити їх потреби брати хабарі. Раніше зарплата грузинського поліцейського не перевищувала 40 ларі, й виплачували її раз на кілька місяців. Зате, як стверджують обізнані люди, значно регулярніше начальники вимагали з постових свою «частку» незаконних поборів, щоб «відстебнути» відповідну частину вищестоящому офіцерові.
Робити прогнози щодо успішності цієї реформи закордонні експерти поки не квапляться. Адже для остаточної перемоги над хабарництвом потрібно домогтися не тільки того, щоб хабарі не брали, а й щоб їх не давали. А грузини особливою дисциплінованістю на дорогах явно не вирізняються. З іншого боку, той факт, що за місяць, на який країна залишалася без дорожнього нагляду, кількість ДТП залишилася на колишньому рівні, свідчить сам за себе.