Генпрокуратура передумала стежити за всіма українськими суддями?

Поділитися
За інформацією «Дзеркала тижня», Генпрокуратура прийняла рішення скасувати скандальне доручення...

За інформацією «Дзеркала тижня», Генпрокуратура прийняла рішення скасувати скандальне доручення слідчого ГПУ Дмитра Павлія, яке передбачало можливість здійснення оперативно-розшукових заходів щодо будь-кого з українських суддів. При тому кримінальне переслідування слідчому не загрожує.

Як стало відомо «ДТ», Генпрокуратура розглянула звернення з приводу незаконного доручення слідчого ГПУ Дмитра Павлія, даного ним міністру МВС України, щодо проведення оперативно-розшукових заходів стосовно всіх суддів України.

Як стверджується в документі за підписом начальника Головного слідчого управління А.Хочунського, встановлено, що 20.05.09 слідчим Павлієм «за відсутності достатніх, передбачених законом підстав, дано доручення міністру внутрішніх справ України щодо проведення оперативно-розшукових заходів для перевірки можливої причетності Мельника М.І., Чернушенка А.В. та інших працівників суду до протиправної діяльності Дурдинця Т.Ю. або до інших злочинів. 03.07.09 зазначене доручення з Міністерства внутрішніх справ України слідчим було відкликано».

За допущені порушення вимог чинного законодавства до слідчого вжито заходів прокурорського реагування, зазначено у документі.

При тому кримінальна відповідальність Дмитру Павлію не загрожує, оскільки МВС України за його дорученням оперативно-технічних заходів не проводило, стверджує автор документу.

«За інформацією МВС України, за вказаним дорученням слідчого оперативно-розшукові справи не заводилися, оперативно-технічні заходи не проводилися, а тому конституційні права не порушено. За таких обставин підстав для прийняття рішення щодо слідчого у пopядку ст. 97 КПК України та відсторонення його від розслідування кримінальної справи не вбачається», — зазначено у документі.

Натомість рада суддів міста Києва направила до «ДТ» листа, в якому констатує, що порушення фіктивних кримінальних справ стало останнім часом поширеною практикою.

«Останнім часом набули масштабного характеру факти порушення кримінальних справ за надуманими підставами та за відсутності передбачених законом підстав; безпідставне застосування заходів кримінально-процесуального примусу; давання органам дізнання незаконних доручень та вказівок на проведення оперативно-розшукових заходів, що є грубим порушенням правових принципів діяльності органів прокуратури, міліції та конституційних прав громадян», — зазначено в листі.

Детальніше читайте в матеріалі «Порушити права хотіли, але не встигли» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі