Слідчий Генеральної прокуратури України Дмитро Павлій в ході розслідування кримінальної справи проти заступника голови Служби безпеки України Тиберія Дурдинця дав Міністерству внутрішніх справ доручення, яке передбачає проведення оперативно-розшукових заходів щодо будь-кого із суддів України чи інших працівників суду.
«Слідством, як одна з версій, перевіряється причетність голови Апеляційного суду м. Києва Чернушенка А.В. до протиправної діяльності Дурдинця Т.Ю., вчиненої за посередництва керівника служби Голови Верховного Суду України Мельника М.І.», — зазначено в дорученні.
У зв’язку з викладеним слідчий просить міністра внутрішніх справ Юрія Луценка: «Провести оперативно-розшукові заходи, в тому числі технічні, для перевірки причетності Чернушенка А.В., Мельника М.І., інших працівників суду до протиправної діяльності Дурдинця Т.Ю. або до інших злочинів».
При тому перелік «інших працівників суду», щодо яких слід здійснювати оперативно-розшукові заходи, в дорученні відсутній.
З приводу даного доручення до виконувача обов’язків генерального прокурора України направлено звернення народного депутата Сергія Храпова, в якому дії слідчого названо зловживанням службовим становищем.
«Аналіз цього доручення свідчить про те, що воно дане за відсутності будь-яких законних підстав і є яскравим прикладом свавільного застосування кримінального, кримінально-процесуального законів та закону про оперативно-розшукову діяльність», — зазначено у зверненні.
На думку Храпова, доручення слідчого Генпрокуратури зобов’язує міліціонерів здійснювати незаконну розшукову діяльність.
«У дорученні не відображено не лише достатньої, а взагалі будь-якої інформації про злочину діяльність Чернушенка А.В., Мельника М.І. та інших працівників суду.
Виходячи з цього, це доручення порушує такі принципи оперативно-розшукової діяльності, як законність та дотримання прав і свобод людини (стаття 4 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»). Воно зобов’язує оперативні підрозділи міліції до здійснення незаконної оперативно-розшукової діяльності», — вважає депутат.
Окрім того, Храпов впевнений, що оперативно-розшукові заходи щодо всіх суддів і працівників суду є кримінальним переслідуванням осіб за ознакою місця їх роботи.
«Cлідчий Павлій Д.В. дав доручення провести оперативно-розшукові заходи для перевірки причетності інших працівників суду до протиправної діяльності Дурдинця Т.Ю. або до інших злочинів. Тобто, фактично, МВС України дано доручення провести такі заходи щодо усіх суддів України та інших працівників суду. Це є нічим іншим, як тотальним кримінальним переслідуванням осіб за ознакою їх місця роботи», — заявив депутат.
Детальніше читайте у статті Олександри Примаченко «Генпрокуратура ініціює ОРЗ стосовно всіх працівників судів. Безпідставно і незаконно» у свіжому номері «ДТ».