Рішення суду першої інстанції Брюсселя у зв’язку з арештом українського літака Ан-124-100 («Руслан») буде оголошено 7 вересня. Як повідомляє РІА «Новости», у вівторок суд заслухав представників АНТК імені Антонова (Україна), якому належить Ан-124-100, а також представників кіпрської компанії «Ті-Ем-Ар Енерджі».
Арешт на український літак накладено за позовом кіпрської компанії до Фонду державного майна України, який, за твердженням позивача, заборгував «Ті-Ем-Ар Енерджі» понад 40 мільйонів американських доларів. Рішення Арбітражного суду Стокгольма бельгійський пристав виконав 18 серпня, після прибуття літака у військовий аеропорт Брюсселя. Літак був зафрахтований НАТО і мав доставити з Бельгії до Кабула військову техніку й устаткування для військового контингенту міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.
24 серпня бельгійські адвокати, які представляють інтереси української сторони, подали протест у зв’язку з вимушеним призупиненням контракту на виконання стратегічних перевезень між НАТО й АНТК.
Під час слухань, що відбулися нинішнього тижня, адвокати аргументували лінію захисту тим, що АНТК не може відповідати за борги Фонду федерального майна України. Крім того, було заявлено: український «Руслан» заарештований усупереч Римській конвенції про правила запобіжного арешту повітряного судна.
Це вже не перший випадок накладення арешту іноземними приставами на український транспортний літак. Торік аналогічний інцидент стався у Канаді, де й досі перебуває інший заарештований «Руслан».
Як повідомила газета «Суар», після арешту літака в Канаді МЗС України рекомендувало українським авіакомпаніям із часткою державної власності надалі не здійснювати рейсів у цю країну, а також у Бельгію, Францію та США. Проте АНТК імені Антонова прийняло рішення про виліт «Руслана» до Бельгії.