Ще одне підтвердження знайшла інформація, яку тижневик «ДТ» повідомив більш як півроку тому. А саме: смерть обвинувачуваного в організації так званої банди перевертнів Ігоря Гончарова не була природною. Нагадаємо, що І.Гончаров помер, перебуваючи під арештом, 1 серпня 2003 року. І тільки 13 травня 2004 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом його смерті, яка, відповідно до інших експертних висновків - вже від 6 квітня 2004 року, - настала внаслідок отриманої ним… спінальної травми. Справу порушено проти посадових осіб СІЗО 13, у якому свого часу перебував І.Гончаров.
Нагадаємо, що перша з відомих нам експертиз із приводу смерті І.Гончарова тривала три місяці і закінчилася 3 листопада 2003 року. Втім, через півтора місяця після її закінчення генпрокурор Г.Васильєв стверджував, що насильницької смерті І.Гончарова встановлено не було.
Сьогодні відомо, що І.Гончарова, який, вельми ймовірно, міг би суттєво допомогти у пошуках відповіді на запитання про причетність української влади до знищення Г.Гонгадзе, не стало через ін’єкцію.
У попередніх публікаціях «ДТ» вже зупинялося на запитанні, чому саме зроблені через півроку після попередніх висновки сподобалися Генеральній прокуратурі більше. Сьогодні - докладніше про результати першої експертизи.
Минулої суботи «Українська правда» оприлюднила результати розтину тіла Ігоря Гончарова. Документ, на який посилалася у статті, що отримала в Україні такий резонанс, британська газета «Індепендент» від 19 червня нинішнього року. (До речі, що стосується цієї публікації, то з порушенням кримінальної справи за фактом розголошення даних досудового слідства у справі про вбивство Г.Гонгадзе Генпрокуратура не зволікала. Вже 1 липня стало відомо про порушення такої справи. Таким чином Генпрокуратура фактично легалізувала оприлюднені газетою матеріали. Як відомо, попередньо слідчо-оперативна група по справі Гонгадзе дружно заявила про обурення публікацією газети «Індепендент», яка оприлюднила велике витікання матеріалів справи, де, зокрема, цитувалися допити групи міліціонерів, які стежили за Георгієм).
Результат розтину тіла Гончарова «Українська правда» отримала від автора публікації в «Індепендент» Аскольда Крушельницького, якому джерела в правоохоронних органах передали понад 200 сторінок матеріалів слідства у справі Гонгадзе. Пропонуємо читачам ознайомитися з деякими висновками експертів, опублікованими інтернет-виданням.
«Міністерство охорони здоров’я України
Головне управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації
Бюро судово-медичної експертизи
м.Київ-141, Докучаєвська, 4
Відділ комісійних експертиз
м.Київ-073, Бондарський,7-а, тел.432-78-51
ВИСНОВОК ЕКСПЕРТА
(Експертиза за матеріалами справи)
№ 153
На підставі постанови заступника начальника управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України старшого радника юстиції Столярчука Ю.В. від 01.08.2003 в приміщенні відділу комісійних експертиз Київського міського бюро судово-медичної експертизи експертна комісія… провела судово-медичну експертизу за матеріалами кримінальної справи № 62-2222.
Експертиза почата 01. 08. 2003 р., закінчена 03. 11. 2003 р.
Обставини справи. У Генеральній прокуратурі України проводиться досудове слідство по кримінальній справі за № 62-2222 за обвинуваченням Гончарова І.І., Гайдая В.П., Мельникова В.С. та інших у вчиненні ряду умисних вбивств та інших злочинів на території м. Києва та Київської області. У ході досудового слідства 1 липня 2003 року обвинуваченого Гончарова І.І. у зв’язку з погіршенням стану здоров’я було госпіталізовано до Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги, де 1 серпня 2003 року він помер.
Дослідницька частина.
Проводимое стационарное лечение по установленному диагнозу не было противопоказано больному Гончарову И.И.
Однако выявленный в биологических объектах трупа Гончарова И.И. тиопентал натрия свидетельствует о том, что данный препарат вводился больному незадолго до момента наступления его смерти (факт введения тиопентала натрия не отображен в медицинской документации), принимая во внимание состояние больного и его гемодинамику - был ему противопоказан, и учитывая фармакологическое действие тиопентала натрия - через кардиотоксическое свое влияние мог способствовать быстрейшему наступлению смерти Гончарова И.И.
Методика ведения пациента Гончарова И.И. была выбрана верно, обосновано, за исключением тиопентала натрия - в данном случае, исходя из реакции организма больного на данный препарат, было показано его замена препаратами выбора».
Голова тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування убивств журналістів Г.Гонгадзе та І.Александрова Г.Омельченко вважає, що життю екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка загрожує небезпека. За словами народного депутата, загроза життю Кравченка пов’язана з тим, що він є одним із головних свідків у справі Гонгадзе. Зменшити ризик знищення Ю.Кравченка, вважає Г.Омельченко, може взяття його під охорону.