Дешевим задоволенням нелегали більше не будуть

Поділитися
Європарламент у цілому підтримав посилення санкцій проти роботодавців, які використовують працю нелегальних мігрантів...

Європарламент у цілому підтримав посилення санкцій проти роботодавців, які використовують працю нелегальних мігрантів. Остаточне голосування із цього питання було відкладено до наступної сесії 18—19 лютого. Таке рішення ухвалили на прохання доповідача Клаудіо Фава (група соціалістичних партій, Італія), який запропонував додати до доповіді декларацію країн-членів про те, що директива про санкції не означатиме неможливість змінити законодавство й щодо підрядчиків.

Запропонована Європейською комісією директива передбачає запровадження на європейському рівні санкцій проти роботодав­ців, які використовують працю нелегальних мігрантів. Ідеться про штрафи, стягнення на користь робітників недоплаченої їм заробітної плати, порівняно з тією, яку призначили б легальному робітникові, а також про притягнення роботодавців до публічних робіт строком до п’яти років.

Директива також передбачає кримінальну відповідальність роботодавців, які вчинили рецидиви при наймі на роботу нелегальних мігрантів, у випадках: коли кількість нелегалів серед працівників роботодавця є значною; якщо умови роботи мають ознаку експлуатації; якщо робітник був жертвою торгівлі людьми або неповнолітнім.

При цьому роботодавець, у якого виявлено нелегальних мігрантів, має повернути отриману протягом року бюджетну допомогу, якщо він її отримував. Крім того, роботодавець має сплатити всі належні податки та відрахування — так само, як у випадку, якби на посаді, що її обіймав нелегал, працював легальний виходець з третіх країн, а також видатки, пов’язані з поверненням нелегала до країни походження.

У разі, якщо неможливо встановити період роботи нелегального мігранта в роботодавця, за визначенням вважається, що нелегал працював три місяці.

Разом із тим депутати Європарламенту висловилися за зменшення штрафних санкцій у випадках використання роботи нелегалів у домогосподарстві, якщо їхня праця не мала ознак експлуатації, а також за створення механізму розгляду скарг нелегальних мігрантів з метою позбавлення ризику юридичної відповідальності роботодавця, який наймав нелегальних мігрантів не знаючи про їхній статус. При цьо­му нелегальні мігранти, які співпрацюють з відповідними органами в розслідуванні справи проти роботодавця, повинні мати право на тимчасову посвідку на проживання.

Європарламентарі висловилися і за проведення країнами — членами ЄС достатньої кількості ефективних інспекцій з метою контролю за зайнятістю нелегальних мігрантів, повідомило агентство УНІАН.

Великобританія вже заявила, що не застосовуватиме положень цієї директиви, скориставшись опцією opt-out, оскільки вважає, що на рівні ЄС не можна встановлювати кримінальну відповідальність за злочини.

Жак БАРРО, віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання юстиції, свободи та безпеки, у своєму коментарі привітав згадане вище рішення Євро­парламенту.

Нагадаємо, що 16 травня 2007 року Європейська комісія запропонувала посилити санкції проти роботодавців, які наймають нелегальних мігрантів.

Головна мета проекту директи­ви, поданого комісією, — встановити відповідні санкції в усіх країнах — членах ЄС. Їх передбачено застосовувати лише проти роботодавців, а не робітників.

Сьогодні 26 із 27 країн — членів ЄС запровадили різноманітні санкції проти роботодавців, які використовують працю нелегальних мігрантів. В 19 країнах передбачено також кримінальну відповідальність роботодавців.

Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту 22 січня цього року підтримав проект доповіді К.Фава щодо Директиви про запровадження санкцій проти роботодавців, які використовують працю нелегальних мігрантів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі