Демократичні цінності не мають практичного значення для українців.
Такі результати дослідження «Усвідомленість українського вибору», проведеного Інститутом Горшеніна.
Лише 46% українців вважають, що свобода слова має для них якусь практичну цінність, а 40% вказали на право вільного пересування і вибору місця проживання. Правом відкрито висловлювати свою думку про політика та владу дорожать тільки 35%, а можливістю голосувати на виборах на власний розсуд — кожний третій.
При цьому свободі підприємництва українці віддали одне з найостанніших місць у списку значимих демократичних цінностей. Вона має практичне значення тільки для кожного четвертого громадянина країни.
Коментуючи отримані результати, експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава зазначив, що в українському суспільстві ще дуже сильно даються взнаки рудименти «радянської» свідомості, повідомляє «Українська правда».
За словами експерта, про це яскраво свідчить ставлення українців до приватної власності, яка, на думку більшості, поки що не є чимось особистим і недоторканним.
За словами експерта, відсутність належної поваги до приватної власності та підприємництва призводить до того, що більшість українців дуже негативно ставляться до нерівності статків людей. Це абсолютно обмежений світогляд, який підносили суспільству в радянську епоху як єдино правильний, каже експерт.
«Ще півроку тому, після проведеного дослідження щодо українського «середнього класу», ми дійшли висновку, що в Україні немає більш-менш значимої групи людей, яка потребувала б демократії. Таких людей не більше ніж 10%. Інші не розуміють, ні що таке демократія, ні що вона дає. З іншого боку, чого не розумієш, того й не цінуєш. Тому діагноз України невтішний — демократія нікому не потрібна», — підсумував В.Застава.