Частина членів Вищої ради правосуддя входила до орбіти впливу Князєва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Частина членів Вищої ради правосуддя входила до орбіти впливу Князєва © Вища рада правосуддя (ВРП)
Громадські організації, розуміючи ризики затягування голосування ВРП за состав майбутньої  Вищої кваліфікаційної комісії суддів, наполягають на необхідності не тільки відкритого, а й поіменного голосування.   

У нинішньому складі Вищої ради правосуддя викристалізувалася група, члени якої неформально спілкувалися з уже колишнім головою Верховного суду Всеволодом Князєвим та його адвокатом-посередником Олегом Горецьким. Зокрема, за свідченнями суддів, які були присутні на форумі голів господарських судів країни у Львові в березні цього року, Горецький приїхав туди не один, а в компанії двох членів ВРП — досвідченої Оксани Блажівської (призначена за квотою президента) і недосвідченої Юлії Бокової (обрана з'їздом суддів, яким досі правлять судові клани), пише Інна Ведернікова у своєму матеріалі «Король помер. Хай живе король!».

«Спільні свята, зустрічі в ресторанах тощо. Спільне торжество відбулося на честь дня народження заступника голови ВРП Дмитра Лук'янова. Крім уже згаданих, серед наближених — Микола Мороз (квота ВРУ), Ольга Попікова (з'їзд суддів). Голова ВРП Григорій Усик теж був у контакті з Князєвим, однак тут міг відіграти роль статус обох. І можлива подяка Усика Князєву за підтримку, здобуту в офісі президента. Отже, умовні сім із 17 чинних членів ВРП входили до орбіти Князєва», - зазначає редактор відділу політики, апелюючи до своїх джерел в ВРП.

Член ВРП Оксана Блажівська у компанії важливих спікерів онлайн-марафону «Бізнес за умов військового стану», де засвітилися не лише голова ВСАУ А. Сальников та адвокат-посередник Олег Горецький
Член ВРП Оксана Блажівська у компанії важливих спікерів онлайн-марафону «Бізнес за умов військового стану», де засвітилися не лише голова ВСАУ А. Сальников та адвокат-посередник Олег Горецький

Ці люди могли впливати і на стратегію ВРП у цілому, і на результат майбутнього голосування за членів ВККС. Щоправда, за інформацією ZN.UA, на момент затримки Князєва ВРП ще не приступала до обговорення кандидатур. Також, за офіційною заявою голови САП Олександра Клименка, слідство (попри злиті в медіа три листочки з позначками Князєва) не має доказів реального впливу колишнього голови ВС на процес відбору ВРП кандидатів у члени ВККС.

«До моменту обрання нового голови Верховного суду Станіслава Кравченка, який уже став членом ВРП, затвердження нового складу ВККС планувалося на понеділок. Однак Кравченко може на якийсь час притримати процес. Якщо вирішить взяти участь у внутрішніх консультаціях із відбору кандидатів, на що зараз уже має законне право. Громадські організації, розуміючи ризики затягування, наполягають на необхідності уточнити процедуру голосування», - пише Ведернікова.

Зокрема, громадські активісти зазначають, що для зняття будь-яких інсинуацій на тлі арешту Князєва, варто провести не тільки відкрите, а й поіменне голосування.

«За всієї неоднозначності наведених фактів у ВРП у ситуації обвалення Верховного суду ще є шанс взяти на себе лідерство в судовій системі. Призначити членів ВККС і влити нову кров у судову систему. Наявність у ВРП здорових сил, плюс чотири незаповнені вакансії та необхідна чесна дискусія всередині можуть стати основою для цього», - вважає авторка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі