Другий рік поспіль демократія у світі переживає нелегкий період, п’ята частина країн світу зробила крок назад в сфері політичних прав і громадянських свобод. Такі дані містяться в щорічній доповіді американської неурядової організації «Фрідом хаус», опублікованій у середу, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».
«Результати минулого року свідчать про погіршення ситуації зі свободами у світі, що викликає глибоке занепокоєння, — заявив представник керівництва організації «Фрідом хаус» Арч Паддінгтон, представляючи доповідь.
Найгірший стан речей, відповідно до даних організації «Фрідом хаус», на Кубі, у Північній Кореї, Туркменистані, Узбекистані, Лівії, Судані, М’янмі (Бірмі) та Сомалі.
Відхід від демократії спостерігається й в інших країнах Південної Азії, а також у республіках колишнього СРСР, Північній та Екваторіальній Африці. Аналітики «Фрідом Хаус» стурбовані ситуацією в Бангладеш, Шрі-Ланці, на Філіппінах, палестинських територіях, у Лівані, Кенії, Нігерії, Киргизії та Грузії.
У таких великих країнах, як Росія, Іран, Венесуела та Китай, відзначено «сповзання в бік автократії, проявом якої є тиск на опозицію, громадянське суспільство й ЗМІ». Вільними в доповіді визнано 90 країн, серед яких Україна. Ще 60 кваліфіковано як частково вільні, невільними названо 43 країни.