Без права на агітацію

Поділитися
Конституційний суд заборонив посадовим і службовим особам виконавчої влади та місцевих органів самоврядування займатися передвиборною агітацією й у будь-який час (робочий і неробочий) залучати для цього підлеглих...

Конституційний суд заборонив посадовим і службовим особам виконавчої влади та місцевих органів самоврядування займатися передвиборною агітацією й у будь-який час (робочий і неробочий) залучати для цього підлеглих. Про це «Українським новинам» повідомила прес-служба КС.

31 березня КС оприлюднив рішення в справі про конституційне подання державної адміністрації Харківської області та Харківської обласної ради, які просили офіційно розтлумачити положення пункту 4 частини 3 статті 56, пункту 2 частини 1, частини 15 статті 64 Закону «Про вибори президента України» у редакції від 18 березня 2004 року.

Обладміністрація й облрада просили Конституційний суд розтлумачити можливість участі в передвиборній агітації чиновників у позаробочий час, а також відповісти на запитання, чи можна вважати посадових осіб органів виконавчої влади підлеглими прем’єр-міністра. На думку обладміністрації та облради, існує невизначеність у цих положеннях закону, оскільки пункт 2 частини 1 статті 64 повністю забороняє посадовим особам брати участь у передвиборній агітації, а зі змісту частини 15 цієї самої статті випливає, що кандидати в президенти можуть залучати для передвиборної агітації цих осіб, але у позаробочий час.

Крім того, існує невизначеність у тому, що Центральна виборча комісія оголошує попередження кандидату на посаду президента у випадку, якщо він, обіймаючи посаду в органах виконавчої влади, державної влади або місцевого самоврядування, залучав підлеглих для передвиборної агітації. Водночас частина 15 статті 64 встановлює таку заборону лише на робочий час.

Після розгляду подання КС установив, що положення пункту 2 частини 1 статті 64 Закону «Про вибори президента України» слід розуміти так, що посадовим особам органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування забороняється брати участь у передвиборній агітації в будь-який час (робочий чи неробочий).

Положення частини 15 статті 64 цього закону Конституційний суд розтлумачив так, що кандидати в президенти, які обіймають посади, зокрема за сумісництвом, в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, на державних, комунальних підприємствах, в установах, організаціях, військових частинах, не мають права залучати як у робочий, так і в неробочий час підлеглих посадових і службових осіб, які працюють в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Такі кандидати в президенти також не мають права в робочий час залучати для передвиборної агітації всіх інших підлеглих, які працюють у цих органах. І підлеглих, зокрема, посадових і службових осіб, які працюють на державних, комунальних підприємствах, в установах, організаціях і військових частинах. КС установив, що кандидати в президенти не мають права використовувати для передвиборної агітації в робочий і неробочий час службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також службові і виробничі наради, збори колективів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі