Недостатнє фінансування адміністративних судів може поставити під загрозу здійснення адміністративного судочинства, оскільки бюджетні асигнування 2009 року не покривають навіть першочергових витрат на поштові послуги, а це — відправлення повідомлень, телеграм, ухвал суду тощо.
Для Вищого адміністративного суду України, наприклад, середньомісячні витрати суду на поштові послуги становлять більш як 85 тисяч гривень, тоді як у січні цього року виділено лише близько 65 тисяч. Протягом трьох днів січня Вищий адміністративний суд України взагалі не здійснював жодних поштових відправлень, оскільки на рахунку ВАСУ не було ані гривні на ці витрати. Станом на сьогодні грошей на поштові відправлення вистачить лише на десять днів.
Чи з’являться кошти через десять днів — невідомо, але відомо напевне, що відправляти кореспонденцію потрібно буде і через десять, і через двадцять днів, і через місяць. Брак коштів на поштові послуги вже нині призводить до істотної затримки оформлення та надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу.
Ще більш проблемним є стан фінансування окружних та апеляційних адміністративних судів. Упродовж 2007—2008 років потреби цих судів задовольнялися лише на 6—40 відсотків, залежно від напряму використання коштів. Але в 2009-му стан фінансового забезпечення адміністративних судів досяг критичного рівня, повідомляє офіційний сайт ВАСУ.
Для багатьох окружних та апеляційних адмінсудів цього року взагалі не передбачено кошторисних призначень для оплати послуг зв’язку, що унеможливлює процес здійснення ними правосуддя. У найбільш скрутному становищі перебувають Волинський, Тернопільський і Житомирський окружні адміністративні суди, Окружний адміністративний суд АРК, а також Одеський апеляційний адмінсуд. Деякі окружні та апеляційні адмінсуди тимчасово не призначають справи до розгляду, оскільки просто не мають коштів на відправлення сторонам у справі повідомлень, телеграм, ухвал суду.
Намагаючись розв’язати катастрофічну ситуацію, що склалася цього року з фінансуванням адміністративних судів, Вищий адміністративний суд України наприкінці січня — на початку лютого звертався до голови Верховної Ради України та секретаріату президента України з проханням передбачити при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» хоча б мінімальні видатки на утримання адміністративних судів. Від того, чи буде такі зміни внесено, залежить можливість у 2009 році захищати права і свободи громадян України від неправомірних дій чи бездіяльності чиновників у судовому порядку.