Світовий форум із термоелектрики, який недавно пройшов у Києві, за видатний внесок у науку і за особливо ефективне застосування термоелектрики в промисловості нагородив дипломами і «Золотою Афіною» представників Японії, США, Великобританії.
Донедавна термоелектрикою, котра дає змогу напряму перетворювати тепло на електрику, займалися переважно ті, хто шукав їй застосування в космічних апаратах, на підводних човнах, при виготовленні складної керуючої техніки. Сьогодні ж цей напрям привертає дедалі більшу увагу інженерів і промисловців для вирішення доволі мирних побутових завдань. Тривають інтенсивні розробки з використання термоелектрики в ЖКГ, для опалення будинків, автомобільної промисловості, енергетики.Найбільш показовий приклад: у програмі розвитку альтернативних джерел енергії, на яку новий президент США Барак Обама виділив 500 млрд. дол., є пункти, безпосередньо орієнтовані на розвиток термоелектричного напряму. Широкі дослідження ведуть у Японії, Китаї, Тайвані, а також у Європі.
В останні півстоліття чільні позиції на цьому напрямі займає Україна. Інститут термоелектрики в Чернівцях, котрий налічує трохи більше ніж 300 співробітників, демонструє не лише високий рівень науки про термоелектрику, а й досягнення світового класу в технічних розробках. Про це свідчать численні договори з найкращими світовими фірмами. Особливо добрі ділові стосунки склалися в інституту з колегами з Японії, країн ЄЕС, США. На жаль, українські держчиновники ще не зрозуміли винятковості шансу для потужного ривка, що його може зробити наша країна, використавши напрацювання українських учених на цьому напрямі.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку